Občas to chce v životě trochu nadhledu, a to i v poznávání našeho kraje, a tak vám dnes přinášíme seznam našich 3 nejoblíbenějších rozhleden v našem kraji. Z nich si vychutnáte dechberoucí výhled a navíc vás bude hřát dobrý pocit z toho, že jste si na ně vystoupali a dopřáli tak tělu nějakou tu aktivitu navíc.

Rozhledna na Klínovci

Kterou jinou rozhlednou začít než rovnou tou na nejvyšším místě v kraji – Klínovci. Původní stavba  byla postavena již v roce 1817, ale vyhlídková věž shořela, a tak se v roce 1884 postaral krušnohorský spolek z Jáchymova o výstavbu nové rozhledny. Postupem času však začala tato osmiboká jehlanová stavba chátrat a byla nutné započít rekonstrukci. Ta před 6 lety byla úspěšně dokončena a dnešní 17m rozhledna je dnes široké veřejnosti otevřena celoročně za symbolické vstupné 25 Kč. Za mimořádně dobré viditelnosti možná budete mít to štěstí v dálce zahlédnout i Ještěd.

Rozhledna Cibulka

Tuto nádhernou stavbu najdete na Šibeničním vrchu u obce Oloví v nadmořské výšce 655 m.n. Její předchůdkyni byste však našli až o 1,5 km dál na Boučském vrchu, avšak i tato původní věž začala být postupně ve velmi špatném stavbu, tudíž byla rozebrána a znovu postavena na dnešním místě. Mezitím však ještě zasáhla první světová válka, která rozhlednu odepsala na vždy a až v roce 2014 byla dokončena stavba nové rozhledny. Ta je volně přístupná a pokocháte se z ní hřebeny Krušných hor, Slavkovským lesem nebo Sokolovskou pánví s městem Sokolov.

Bismarckova rozhledna na Zelené hoře

Kdo by hádal, že na místě dnešní mohutné kamenné stavby původně stála dřevěná věž z roku 1909. Jiné bylo i její jméno, původní název „Nová rozhledna na Zelené hoře“ byl místními sympatizanty „Všeněmecké strany“ zaměněn za ten dnešní podle jména kanceláře Otto von Bismarcka. Během totalitního režimu byla kvůli své poloze v pohraničí uzavřena a až po pádu režimu v roce 1989 byla opět zpřístupněna. V roce 2005 znovuotevřena po rekonstrukci, a dnes vám nabídne výhled na Chebsko, Krušné hory, Slavkovský les a také část Šumavy. Je volně přístupná denně.

FOTO: http://www.seeberg.cz/cs/aktivity-chebsko/