Když počasí za oknem zrovna neukazuje vlídnou tvář, využijte široké nabídky indoorových aktivit v dosahu krušnohorských lyžařských tratí. Nebo se spíše chcete dozvědět něco zajímavého?  Objevte muzea Karlovarského kraje. Nahlédnete do tajů světoznámé sklárny Moser a třeba Vám prozradí i tajnou receptu bylinného likéru Becherovka.

Na kurt nebo na led

Malí i velcí sportovci jistě ocení veřejné bruslení v KV Aréně v Karlových Varech, na Zimním stadionu v Sokolově, v Chebu, v Mariánských Lázních, ale také na zimních stadionech v Ostrově a v Nejdku. Tak nabrousit nože a hurá na led!

Chcete si zahrát badminton, tenis, ricochet či squash? Chcete unavit děti na lezeckých či boulderingových stěnách? Vybrat si můžete hned z několika tipů:

Adrenalin pro celou rodinu

Užijte si nespoutanost a vzrušení. Adrenalinu se u nás meze nekladou. Vyberte si ze seznamu adrenalinových aktivit, které si můžete v Karlovarském kraji skvěle užít:

Únikové hry

Zábavní centra pro děti

Tradiční řemesla i kouzlo moderního umění

Pokud máte spíše chuť se něco zajímavého se dozvědět, podívejte se na netradiční muzea, kde objevíte tradiční řemesla i kouzlo moderního umění.

Návštěvnické centrum Moser

Zažijte atmosféru rukodělného zpracování křišťálu i vůni vypalované dřevěné formy na sklářské huti. Seznamte se s dlouholetou tradicí světoznámé značky Moser a na závěr návštěvy ochutnejte dobroty ve zdejší kavárně. V prodejní galerii si pak vyberte na památku skleněný dárek.

Návštěvnické centrum Becherovka

Poznejte Becherovku a získejte skvělý zážitek díky pozoruhodné historii a dědictví Becherovky, jejímu jedinečnému procesu výroby, tajemství obklopující slavný recept a závěrečné ochutnávce produktů z portfolia Jan Becher.

 Návštěvnické centrum Thun 1794

Zavítejte do věhlasné porcelánky v Nové Roli, kde si můžete v rámci programu Porcelánová školička vytvořit jedinečný originál a seznámit se s prací dekoratérů.

Vánoční dům

Vyrazte za zábavou do Vánočního domu v Karlových Varech, který je doslova rájem pro děti. Najdete zde bohatou nabídku ručně vyráběných ozdob na vánoční stromeček a sbírku plyšových medvídků, která zaujme nejen malé návštěvníky.

Muzeum voskových figurin

V Karlových Varech můžete narazit na celebrity nejen během filmového festivalu. V kostele svatého Lukáše se nachází Muzeum voskových figurin, kde si můžete prohlédnout až 112 figurin známých politiků, vládců, sportovců, herců a zpěváků.

Muzeum Fatamorgana

Potrápit své smysly může být zábava. Na to přijdou návštěvníci muzeí Fatamorgana. V Muzeu Iluzí v Karlových Varech a Muzeu Paradoxů ve Františkových Lázních si vyzkoušíte, jak tenká je hranice mezi skutečností a iluzí. Zábavu si pak užije celá rodina.

Muzeum tajných spolků

V Lokti nahlédnete do historie nejznámějších tajných spolků jako např. Svobodní zednáři, Ilumináti, Rosenkruciáni a Skull and bones. V Muzeu tajných spolků si prohlédnete osobní věci členů, cenné knihy a tajné materiály. Podle některých teorií prováděli spolky tajné rituály a jejich hlavním cílem bylo ovládnutí světa.

Retromuseum Cheb

Přijďte se ohlédnout za nedávnou minulostí do Retromusea v Chebu, které je zaměřené na poválečný design, architekturu, hudbu a životni styl 60. až 80. let. Můžete se posadit v typickém obývacím pokoji či kanceláři a zavolat si z dobových telefonů.

Prohlídková štola Astoria
Poznejte unikátní jáchymovské podzemí, aniž byste museli fárat 500 metrů pod zem. Užijte si prohlídku štoly, která je věrnou kopií dolu Svornost.

Kam vyrazit za koupáním nebo relaxem v lázních? Naše tipy najdete zde.