Už jste prošli Karlovarský kraj křížem krážem a nevíte, kam byste se ještě vydali? Tak vystoupejte do oblak a pohlédněte na něj z výšky. Vždyť rozhledny tady najdete na každém kroku. Které jsou ty nejkrásnější?

Rozhledna Diana, Karlovy Vary

Nasedněte na lanovku v centru Karlových Varů a za pár minut se ocitnete ve výletním areálu Diana. Kromě motýlího domu, mini zoo a restaurace zde najdete i 40 metrů vysokou rozhlednu Diana. Nahoru vede 150 schodů, můžete však použít i výtah. Naskytne se vám výhled na Karlovy Vary,  lázeňské lesy či údolí řek Ohře a Teplá. A za jasného počasí dohlédnete až 70 km daleko. Rozhledna je v provozu každý den, od listopadu do března od 9 do 17 hodin, v dubnu a říjnu od 9 do 18 hodin a od května do září od 9 do 19 hodin. Říká se, že kdo nebyl na Dianě, neviděl Karlovy Vary. Tak neváhejte, vždyť vstup je zdarma!

Rozhledna Hamelika, Mariánské Lázně

I Mariánské Lázně mají svou rozhlednu, která byla postavena už v roce 1876. Nemusíte mít strach, prastará rozhledna byla v roce 2006 kompletně opravena, takže zřícení rozhodně nehrozí. Na věž vysokou 20 metrů vede 120 schodů, výhledu občas překážejí vzrostlé stromy, ale i tak zahlédnete část Českého a Slavkovského lesa. Otevřeno je bez omezení a vstup je zdarma.

Rozhledna Krásenský vrch, Krásno

Krásenský vrch rozhodně patří k nejkrásnějším rozhlednám u nás. Rozhlednu najdete uprostřed Slavkovského lesa, měří 25 metrů a nahoru vede 120 schodů vinoucích se po vnějším obvodu. Z věže je úžasný výhled na Krušné hory s Klínovcem, Blatenským vrchem a Špičákem, také na Doupovské hory a na vrcholky Slavkovského lesa. Rozhledna Krásenský vrch je otevřena neomezeně a vstupné se neplatí.

Rozhledna Bučina, Kyselka

Když vyrazíte z Kyselky po červené turistické trase, dorazíte k rozhledně Bučina. Cesta je to náročnější, s velkým převýšením, ale stojí to za to. 13 metrů vysokou rozhlednu nechal vystavět Heinrich Mattoni už v roce 1880. Po druhé světová válce věž zchátrala, ale nyní je zrekonstruovaná a opět přístupná. Z věže uvidíte Krušné hory, údolí řeky Ohře a taky část Doupovských hor. Rozhledna je volně přístupná a vstup je zdarma.

Rozhledna Háj u Aše

V Ašském výběžku, asi kilometr nad městem Aš, najdete rozhlednu Háj u Aše. 34 metrů vysoká stavba byla slavnostně otevřena roku 1904. Když vystoupáte 122 schodů, naskytne se vám výhled na Krušné hory, Doupovské hory, Český les, Slavkovský les i německé Smrčiny. Otevřeno je od dubna do října, od 9 do 18 hodin, a vstup je zdarma.