Karlovarský kraj je proslulý úchvatnou přírodou, množstvím pozoruhodných památek a lázeňstvím. Na výjimečném území tohoto malého regionu se nacházejí tři nejznámější česká lázeňská města – Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, které tvoří takzvaný Západočeský lázeňský trojúhelník, a kromě nich také Lázně Kynžvart a Jáchymov. Na světě nenajdete žádnou podobnou oblast s takovým množstvím různorodých minerálních pramenů a dalších přírodních léčivých zdrojů. Jejich blahodárné působení je ověřeno mnohasetletou zkušeností, špičkovou lékařskou znalostí a prokázáno moderními vědeckými metodami.

Karlovarský kraj je pozoruhodně pestrý region. V Krušných horách horníci po osm století dobývali vzácné nerosty, díky čemuž se zde nachází velké množství montánních památek. V roce 2019 byla hornická krajina Krušné hory / Erzgebirge zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Díky přírodnímu i kulturnímu bohatství si Karlovarský kraj v minulosti oblíbila řada významných osobností jako Johann Wolfgang Goethe a mnoho dalších. Svůj světový věhlas získal tento kraj nejen lázeňstvím, ale také tradičními výrobky. Zářným příkladem jsou výrobky od světově známého výrobce skla Moser nebo bylinný likér Becherovka.

Objevujte malebnou přírodu a následujte kroky slavných návštěvníků regionu. Vydejte se za zážitky do Karlovarského kraje!

Nechte se inspirovat