V krásné přírodě, mezi lesy a loukami s čistým ovzduším se nacházejí lázeňská města, která nabízejí léčivé procedury prověřené staletou tradicí i moderní medicínou, ale také kulturní zážitky. Vybrat si můžete z malebných lázeňských měst plných noblesní architektury v obklopení okouzlující přírody, která se na podzim zbarvujte do těch nejkrásnějších tónů a vybízí k odpočinku i výletům za poznáním. Západočeský lázeňský trojúhelník – Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně se navíc nově pyšní zápisem na seznam UNESCO v rámci mezinárodní sériové nominace „Great Spa Towns of Europe“.

Karlovy Vary

Jaké lázeňské město patří mezi nejkrásnější v Evropě? No přece Karlovy Vary a není divu. Vždyť je plné úžasné architektury v podobě kolonád a parků a nádherné přírody, která už oblékla podzimní kabát. Až ochutnáte všechny karlovarské prameny, vyrazte na procházku do lázeňských lesů. Vydejte se třeba po Sovově stezce, po které dojdete až k oboře Linhart, kde můžete sledovat daňky nebo divoká prasata. Jako na dlani budete mít Karlovy Vary z rozhledny Diany. Vystoupat můžete také k romantické Goethově vyhlídce nebo vyhlídce Tři kříže. Při návštěvě Karlových Varů byste určitě neměli vynechat ani výlet na gotický hrad Loket.

 

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně, to je jedinečná architektura, krása všudypřítomné přírody, široká nabídka volnočasových aktivit a také slavná historie. Po blahodárných procedurách se vydejte po některé ze stezek věnovaných slavným panovníkům či spisovatelům a zjistěte kudy kráčel anglický král Edward VII. nebo Goethe v doprovodu Ulriky von Lewetzov. Podzim je ideálním časem také pro návštěvu nedaleké NPR Kladské rašeliny s naučnou stezkou vedoucí smrkovým lesem a kolem rozsáhlých vodních ploch.

Františkovy Lázně

Láká vás čisté ovzduší, okouzlující klasicistní architektura a upravené lázeňské parky? Vyrazte za relaxem do Františkových Lázní a vychutnejte si pestrou gastronomii, spoustu aktivit i zábavy. Zdejší atmosféra okouzlila nejednoho slavného návštěvníka a doplnit energii sem jezdili i habsburští panovníci. Okolní příroda v barvách podzimu přímo vybízí k výletům. Vyberte si z takzvaných „srdíčkových tras“, které vás zavedou třeba k rybníku s lesoparkem Amerika, rozhledně Salingburg nebo k nejmladší sopce Komorní hůrka. Nebo objevte nedalekou NPR Soos – přezdívanou český Yellowstone s četnými vývěry minerálních pramenů.