Šipka Zpět na všechny události
O akci

Na hradě proběhnou v dubnu velikonoční trhy, které budou trvat od 7.4-10.4.2023.

Při těchto slavnostech si opravdu každý návštěvník přijde na své. Na Velký pátek je připraven bohatý kulturní program, který bude probíhat od 10 do 17 hodin. A protože tyto slavnosti jsou spjaty především s posvícením, na nádvoří hradu a v rytířském sále nebude chybět velikonoční pohoštění. Škvarkové placky, polévky, jehněčí maso, koláče a jiné dobroty bude možné zapít lahodným pivem, čajem, kávou, nebo také limonádou z poctivých domácích sirupů. Nebudete-li mít zrovna hlad, nevadí, jídlo bude možné odnést si s sebou (na hradním webu je možné si celé velikonoční menu prohlédnout).

Hradem také povede dětská stezka, po jejímž splnění každé dítko obdrží odměnu. Během této stezky si nejen všichni pohrají, ale vyrobí si i vlastní slepičku, zahrají si čamrdy rub a líc, vyrobí si zajíčka, budou chytat hradní myšky, zatočí se na historickém kolotoči a zažijí spousty dalších zážitků.

Dětská stezka bude trvat po celý Velký pátek, tedy 7.4.2023 od 10:00 do 17:00.


Můžete se také těšit na různé výstavy. První výstava představí Velikonoce z depozitáře, kde si lidé budou moci prohlédnout staré velikonoční předměty, jako třeba formy na perníky, obrazy a spousty dalších tajemství depozitáře. U další výstavy se můžete těšit na včelaře, který Vám prozradí tajemství úlu. Poslední výstava, která bude zdobit hrad, se jmenuje Po stopách dávných časů. Tato výstava nás provede historií Lokte a ukáže nám vývoj hradu i města v průběhu let. Velikonoční pohoštění, výstavy a jarmark budou trvat po celé 4 dny. Veškeré podrobné informace o konání jednotlivých akcí se dozvíte na webových stránkách hradu nebo na oficiálním facebookovém profilu hradu – Královský hrad Loket.
Vstupné na Velký pátek je: dospělí-145 Kč, zlevněné- 120 Kč, Rodinné vstupné- 440 Kč. Ostatní dny je hrad přístupný dle běžného ceníku vstupného na hrad.

Vstupné
ZDARMA