Možnost vyletět do vzduchu, mít pocit volnosti a ještě mnohem více –  to umožňují snowparky v Karlovarském kraji. V oblíbených lyžařských střediscích v Krušných horách najdete hned několik snowparků různých obtížností a my přinášíme vám přehled těch, které rozhodně stojí za návštěvu. Po teplejších dnech venku opět přituhuje a tak vám nic nebrání vzít prkno nebo lyže a vyrazit na svah.

Snowpark Neklid

Snowpark Neklid je jeden z vůbec nejstarších snowparků v Čechách. Vznikl z čirého nadšení pro snowboarding a postupně se rozrostl až do dnešní velikosti se spoustou různých překážek. Ať už patříte mezi začátečníky nebo mezi zkušené snowboardisty a freeskiery, nudit se tu určitě nebudete. Pravidelně se tu konají závody Českého poháru a různé amatérské závody. Snowpark je v provozu denně od 9:00 do 16:00 hodin. Je zasněžován, starají se o něj místní shapeři a dvě rolby, takže je téměř celou zimu v perfektní kondici. V pozdějších hodinách je osvětlen. Na Neklidu je k dispozici také lyžařská a snowboardová škola, půjčovna a občerstvení. Informace o snowparku můžete sledovat na facebookové stránce snowparku nebo na stránkách areálu.

Cool Funpark Klínovec

Přijeďte vyzkoušet hravý snowpark a Scross na úpatí nejvyššího kopce Krušných hor ve Ski areálu Klínovec. Najdete zde skoky, fun box i raily s bedýnkami. Obtížnost překážek je navržena pro začátečníky, až pokročilé. Snowpark je obsluhován krátkým vlekem, pomáhají ho zasněžovat sněžná děla a o úpravu se stará sněžná rolba. Jezdit tu můžete denně od 8:30 hod. do 16:00 hod. v závislosti na sněhových podmínkách. Vyznavači freeride ježdění najdou na Klínovci také dvě neupravené sjezdovky s přírodním sněhem. Lyžaři a snowboardisté se mohou navíc přihlásit do Maximal Animal Akademie, kde se s instruktory naučí nové triky, skoky, zdolávání beden a zábradlí, sjíždění boulí, neobvyklého terénu a ještě mnohem víc.

Funpark Hranice

Funpark pro snowboardisty je součástí i nejmladšího z božídarských lyžařských areálů – Skiareálu Hranice. Vedle nedalekého lyžařského areálu Novako je Hranice nejdostupnějším areálem z centra Božího Daru, určený především pro začínající lyžaře a snowboardisty. Najdete tam funline s řadou překážek různých obtížností.

Snowpark SKIPOT Potůčky

Také oblíbený skiareál v Potůčkách nabízí zkušeným snowboardistům a lyžařům vyžití ve snowparku vybaveném skoky a umělými překážkami.

Snowpark Bublava

Snowpark na Bublavě vzniká každoročně pod taktovkou zdejších jezdců. Skoky a raily se mění v závislosti na sněhových možnostech zdejšího areálu. Areál je vybaven umělým zasněžováním a poskytuje tak garanci sněhu po celou zimu. K dispozici je půjčovna a servis lyží a prken, občerstvení, parkování i lyžařská škola.

Když snowpark nestačí

Pokud je vám snowpark malý, vyzkoušejte snowkiting. Ten se provozuje na zasněžených a větrných pláních, kde lyžaře nebo snowboardistu táhne speciální tažný drak. Tento sport je sice trochu náročnější na podmínky a vybavení (potřebujete totiž velkou zasněženou pláň nebo zamrzlé jezero, dobré povětrnostní podmínky, řiditelného draka a lyže nebo snowboard), ale pokud všechno máte, čeká vás mnoho hodin zábavy. Připoutáni za drakem se můžete prohánět a klouzat třeba po zasněžených rovinách na Božím Daru, který má pro snowkiting ideální podmínky. Pokud jste snowkiting ještě nezkoušeli, vsaďte na pomoc instruktorů. Best Kites centrum nabízí kurzy, půjčení vybavení i vícedenní kite kampy. Harakiri Kite centrum láká na nejvýše položené jednodenní i vícedenní kurzy, půjčovnu i test centrum. Třetí kite centrum najdete v Arbertamech. Tak se pořádně oblékněte a vyrazte.