Učí jógu a díky ní si užívá každý nádech a výdech. Tomáš Strnad je ztělesněním klidu a rovnováhy. Vášnivý cestovatel, který si vždy najde ten správný “spot” pro svou cvičební rutinu. Nezapomíná ani na další sporty, takže jsme moc rádi, že přijali s partnerkou naše pozvání do Mariánských Lázní a Lázní Kynžvart. Podívejte se na náš kraj očima jogínů!

 

Významnou součástí vašich životů je jóga a to hned několik druhů. Věnujete se i jinému sportu, nebo jen rozvíjíte svou vášeň dále? 

 

Pravdou je, že jóga zaujímá velkou část mého života, ale i přes to vše rád sportuji. Mám rád celkovou všestrannost, takže bych nejraději vyjmenoval všechny sporty, ale prozradím ty nejoblíbenější. Jízda na kole a bruslích, několikrát do roka sjíždím řeku, plavu, lezu po horách a v zimě si užívám na snowboardu nebo lyží. Ano jezdím na obojím. 

 

Rádi cestujete 🙂 Daří se vám během cesty dodržovat jógovou rutinu?

 

Cestování je velká vášeň, která ve mně začala klíčit na mé první cestě hned po škole. Vydal jsem se na Nový Zéland, kde jsem strávil 4 roky. Během cestování je má rutina naopak ještě více posílena, než aby byla oslabena. Mám více času, nemusím spěchat na různé lekce, takže čapnu brzy ráno podložku, rozejdu se do světa, najdu si klidné místečko a podložku rozložím. To se mi právě podařilo během pobytu v Mariánských Lázních, kde jsme si každý den před snídaní přivstali a vyšli do nedalekého parku pod kolonádou. Bylo to opravdu úchvatné, doporučuji všem! 

 

 

Už jste zmínil, že jste nedávno byli s přítelkyní v Mariánských Lázních. Jak jste si to užili? Nějaké tipy pro naše čtenáře?

 

Jedním slovem náramně. Čekalo nás velké dobrodružství a jinak než takto to nemohlo dopadnout. Před odjezdem do Mariánských Lázní a okolí jsem strávil pár hodinek vyhledáváním míst, která bychom mohli navštívit. Bohužel jsme měli před sebou pouze dva a půl dne, takže jsem musel můj dloooouhý seznam míst zkrátit. Velice rád se podělím o místa, která mne nadchla nejvíce. V Mariánských Lázních to byla Zpívající fontána, vyhlídka Mecséryho a rozhledna Hamelika, po cestě z Mariánských Lázní do Kynžvartu určitě navštivte naučnou stezku Kladská a v krásném Kynžvartu doporučuji zámek Kynžvart a zříceninu hradu. 

 

 

Navštívili jste Karlovarský kraj již dříve, nebo jste jeli do neznáma?

 

Byla to má první návštěva tohoto kraje, nevěděl jsem co očekávat. Tedy krom chutných minerálních pramenů. Už při příjezdu do vašeho kraje se nám otevřely ve velkém oči. Nádherná kopcovitá krajina, plná luk a lesů. Přesně to, co mám rád.

 

Všechny lázně na Karlovarsku jsou plné léčivých pramenů. Ochutnali jste je prvně, nebo už máte zkušenosti?

 

S léčivými prameny jsem měl první zkušenost a už po prvním doušku, se mi v hlavě usadilo přání takový pramen mít zabudovaný doma. Ach! 

 

 

Z Vašeho profilu dýchá klid a zen. Jaké pro Vás byly relaxační programy?

 

Děkujeme, možná je to i díky pobytu u vás. V hotelu Olympia, kde jsme byli ubytováni, jsme využili Aroma masáže, které doslova pohladily po duši. Měli jsme také možnost koupele s olejem ze smrkového jehličí a divoké růže, díky kterým jsme pak spali jako miminka. Doporučuji!

 

 

Mimo památek jste se vydali i do přírody. Kam vedly vaše kroky?

 

Nalezli jsme nádherné místo jménem Kladská, rašeliniště provázané naučnou stezkou kolem rybníka. Je to ráj pro každého fotografa. A pokud máte rádi golf, doporučím vám golfové hřiště v Lázních Kynžvart. Můžete si zahrát v okolí Kynžvartského zámku a během hry nasát zdejší čistý léčebný vzduch.

 

 

Jóga je tichá a soustředěná činnost, kdy je člověk jistě vnímavější. Cítili jste během cvičení odlišnou energii nedotčené přírody a lázeňského klidu?

 

Jóga má více rozměrů. Vnímavost a soustředěnost je velkou součástí jógové praxe. Mimo klidu a ticha v ní ale můžete nalézt dynamičnost a sílu, například v lekcích vinyasa jógy, které i já vyučuji. Jinak energie místa byla úžasná. Po hektickém týdnu v Praze byl klid a jemné plynutí času opravdu příjemným relaxem. 

 

 

Narazili jste na něco, co vás během cestování po oblasti překvapilo?

 

Ano, překvapilo mě velké množství zámků, hradů a zřícenin, které bych velice rád navštívil. Bohužel během mého pobytu jsme stihli pouze zámek Kynžvart a nedalekou zříceninu.

 

Doporučili byste dovolenou v okolí Mariánských Lázní i dalším lidem? 

 

Ano, ano, ano. Je to nádherné místo, které poskytuje velkou rozmanitost. Věřím, že si tady každý najde to své. Je to místo ideální pro rodinné výlety, romantiku pro zamilované a zároveň plno možností pro sportovní nadšence.

Děkujeme mockrát za odpovědi a krásné fotky. Je vidět, že jste si navštěvu užili, zrelaxovali se běhen procedur a třeba zase někdy na viděnou!