Koupání k létu patří stejně jako sbírání borůvek nebo chození na houby. A počasí nám v posledních dnech přeje. Plánujete i vy vyrazit k vodě? Každý si skvělé koupání představuje trochu jinak, proto v našich tipech najdete jak písečné pláže, zatopené lomy, rybníky či jezera, tak koupaliště plná atrakcí. Stačí si jen vybrat, zabalit plavky, ručník a opalovací krém a vyrazit.

 

Koupání v přírodě

 

Jesenická přehrada – Koupaliště Dřenice

Koupaliště Dřenice na Jesenici je oblíbené především pro dlouhou písčitou a travnatou pláž, pozvolný vstup do vody, řadu atrakcí a sportovních možností. Koupaliště je také dobře vybavené. Najdete tu sprchy, šatny, záchody, občerstvení i půjčovnu sportovního vybavení.

Pro děti je k dispozici dětský koutek s brouzdalištěm, atrakcemi a pískoviště. Dospělí zase ocení 3 beach volejbalová hřiště, 2 hřiště na plážový fotbal, fotbalové hřiště, stolní tenis, petanque atd.

 

Děpoltovický rybník

Další možnost přírodního koupání v Karlovarském kraji skýtá rybník v Děpoltovicích, který najdete asi 7 km severně od Karlových Varů. Děpoltovický rybník leží v příjemném prostředí lesa na okraji chatové oblasti. Asi 300 m od rybníka si můžete dopřát občerstvení v místní restauraci. Pláže jsou upravené – písčité a travnaté.

 

Komáří rybník, Krásno na Sokolovsku

Oblíbeným místem ke koupání je Komáří rybník uprostřed Slavkovského lesa. Ten byl vyhlášen přírodní rezervací – je to díky unikátní krajině, ale i vážkám běloústým, kterých je tu nejvíce u nás. Voda v něm je průzračná, místy zbarvená rašelinou. 

 

 

Mýtský rybník, Prameny na Chebsku

Mýtský rybník patří k nejhezčím ze zdejších lesních rybníků. Voda v něm je průzračná a velmi osvěžující. Dojít lze k němu pěšky, od parkoviště je to asi 20 minut, nebo dojet pěknou stezkou na kole.    

 

Bílá voda u Chodova

Bílá voda je uměle vytvořená rekreační vodní plocha, která se nachází severně od Chodova. Přírodní koupaliště získalo svůj název pravděpodobně podle odstínu vody. Voda v nádrži byla totiž při vzniku zakalena do bíla vlivem kaolinových zbytků v půdě. Pláž je písčitá s pozvolným vstupem do vody a kolem celého koupaliště vede cesta sloužící k rekreačnímu a sportovnímu využití.

 

Zatopený kaolínový důl Jimlíkov

Bývalý lom na kaolin nedaleko vesničky Jimlíkov je oblíbeným místem ke koupání, které se zde toleruje na vlastní nebezpečí. Voda je zde nádherně čistá. Místní atrakcí je čvachtání v kaolinu a obrovská písková duna, která svádí ke kaskadérským kouskům. 

 

 

Vodní nádrž Lesík U Nejdku

Vodní nádrž Lesík se nachází ve stejnojmenné obci, vzdálené 3 km od Nejdku na Karlovarsku. Jedná se o přírodní koupaliště s travnatými plážemi. U nádrže se nachází kemp se zázemím a občerstvením.

 

Přírodní koupaliště Šindelová

V obci Šindelová mezi Nejdkem a Kraslicemi najdete další přírodní koupaliště – rybník Tajch, který slouží veřejnosti ke koupání. Nedaleko jeho travnatých pláží najdete také restauraci a můžete využít beach volejbalový kurt. Přímo u rybníka je také kemp se zázemím v podobě WC a sprch.

 

(Příměstská) přírodní koupaliště

 

Koupaliště Rolava

Koupaliště v meandru řeky Rolavy se nachází přímo v městské čtvrti Karlových Varů Rybáře. Desetihektarová přírodní nádrž má písčité a travnaté pláže s pozvolným vstupem do vody. Z hráze nádrže si můžete i zaskákat. Areál poskytuje pestré možnosti sportování (okruh pro cyklisty a in-line bruslaře), pro děti jsou připraveny skluzavky, pískoviště, tobogán a nejrůznější prolézačky a houpačky. Dospělí mohou vyzkoušet jízdu na čtyřproudové klouzačce, horolezeckou stěnu nebo petanque. Travnatá plocha vybízí k míčovým hrám.

 

 

Přírodní koupaliště Lido u Mariánských Lázní

Koupaliště leží v krásné přírodní scenérii Mariánských Lázní, dva kilometry od centra města uprostřed lesů. K dispozici je písčitá i travnatá pláž, půjčovna loděk, šlapadel a badmintonu, stolní tenis, nohejbalové a volejbalové hřiště, kurty pro plážový volejbal, lehátka, kiosek s občerstvením, kabinky a sprchy. V areálu je možné využít ubytování v dvou, tří a čtyřlůžkových chatách.

 

Jezero Michal

Koupaliště Michal je moderní vodní areál s mnoha atrakcemi, který se nachází u Sokolova nedaleko silnice Karlovy Vary – Cheb. Mezi lidmi se koupališti nejen kvůli více jak 500 metrů dlouhé pískové pláži říká Sokolovské moře. Kromě pláže čekají návštěvníky zajímavé atrakce pro děti i dospělé v čele s obřím tobogánem, sportovní možnosti, skvělé zázemí, občerstvení, ale především moře čisté vody.

 

 

Novorolský rybník

Přírodní koupaliště, které leží v těsné blízkosti města Nová Role sice tolik atrakcí nenabízí, za to ale uspokojí všechny ty, kteří nemají rádi přelidněné pláže. Místní pláž je písčitá s pozvolným vstupem do vody. Novorolský rybník poskytuje skvělé podmínky pro rybaření či paddleboarding a okolí je lesnaté, vhodné pro pěší výlety a cykloturistiku.

 

Betlémský rybník u Teplé

Přírodní koupaliště Betlém je pozoruhodné nejen pro své přitažlivé jméno, ale i pro příjemné prostředí nedaleko kláštera Teplá, v jehož blízkosti se nachází. Okolí rybníka je vhodné jak pro pěší turistiku, tak pro cykloturstiku. Milovníky přírodního koupání potěší především travnatá a písečná pláž s pozvolným vstupem do vody. Rybník je velmi vhodný i pro aktivní dovolenou. Můžete si vyzkoušet windsurfing a zahrát třeba volejbal na písčité pláži, pro děti je zde dětské hřiště. Část pláže je vyhrazena nudistům. A i rybáři si zde přijdou na své.

 

Koupaliště Žlutice

Koupaliště ve volné přírodě v příjemném prostředí lesa, vzdáleném od města Žlutic asi jeden kilometr. Pláže jsou travnaté, upravené, vstup do koupaliště je pozvolný jen z jedné strany, je zde také dětský bazének a možnost občerstvení.

 

Městská koupaliště

 

Městské koupaliště Ostrov

V podkrušnohorském Ostrově se nachází venkovní koupaliště, které v nedávné době prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Najdete zde velký bazén (50 m), malý bazének, brouzdaliště, dětskou skluzavku a tobogán. V plaveckém bazénu i brouzdališti se voda přihřívá, tak se můžete těšit na příjemnou teplotu. Součástí koupaliště jsou také šatny, bezpečné úložné prostory, WC, občerstvení a beach volejbalové hřiště. 

Aquaforum Františkovy lázně
Aquaforum ve Františkových lázních je největší a pravděpodobně i nejkrásnější akvapark na západě Čech. Svým návštěvníkům nabízí zábavu i odpočinek ve čtyřech vnitřních a třech venkovních bazénech s vodními atrakcemi. Čekají na vás bazény s minimální teplotou vody 28°C, k rozmazlování a masírování poslouží vodní stěnová masáž, vzduchové masážní lavice, vzduchová perlička, vřídla nebo třeba sauna. Pro menší děti je určeno dětské venkovní hřiště a bazén se skluzavkou, pro starší tobogán. Sportovci mohou využít venkovní beach volejbal. Osvěžit se můžete ve Snack-baru případně v restauraci.

 

 

Bazénové centrum Karlovy Vary

Bazénové centrum v Karlových Varech postavené vedle Multifunkční KV Areny nabízí svým návštěvníkům zábavu, odpočinek a relaxaci. Je vybaveno spoustou atrakcí, které potěší nejen malé, ale i velké návštěvníky. Najdete zde bazén o délce 25 metrů s šesti plaveckými dráhami a relaxační zónou, ve které jsou instalovány vířivky, protiproudy a masážní hlavice. Dále je zde whirlpool, tobogán, odpočinková zóna s lehátky a parní i suchá sauna se sprchami, odpočívárnou a ledovým bazénkem. Na své si přijdou i děti, v dětském výukovém bazénku s vodními atrakcemi.

 

Městské koupaliště Sokolov

Nedávno zrekonstruované městské koupaliště v Sokolově nabízí svým návštěvníkům 25m bazén s plaveckými drahami, relaxačními masážními lůžky, tryskami, dvojskluzavkou a dalšími atrakcemi. Pro nejmenší je zde malý bazén s hloubkou od 10 do 40 cm, s tryskajícím hříbkem a malou skluzavkou. Kolem bazénů jsou nové sprchy a toalety, mezi ostatní služby potom patří aquazorbing, beach volleyball, minisquash, ping pong a občerstvení.

 

Městské koupaliště Aš

Prakticky uprostřed města Aš leží krytý bazén a venkovní koupaliště, které v parných dnech nabízejí obyvatelům města kýžené osvěžení. Na rozlehlé zahradě s udržovaným trávníkem, který zčásti stíní vzrostlé stromy, najdou návštěvníci tři venkovní bazény, které nabízí osvěžení dětem i dospělým, divokou řeku, převlékárny, toalety, sprchy a samozřejmě nezbytný kiosek. 

 

Tak co myslíte, není to s tím koupáním v Karlovarském kraji marné, co? 😉