Je vedro, proto jsme se rozhodli, že vás provedeme po nejlepších místech na koupání na Karlovarsku. Víte kupříkladu, jakému nádhernému místu u nás se přezdívá sokolovské moře?

Lom u Jimlíkova

Bývalý lom na kaolin nedaleko vesničky Jimlíkov je oblíbeným místem ke koupání s nádherně čistou vodou. A není to jen koupání, proč je zde každý den několik desítek rekreantů. Zdejší pobyt si totiž můžete zpestřit několika netradičními kratochvilkami. Patří mezi ně čvachtání v kaolinu, obrovská písková duna, která svádí ke kaskadérským kouskům, či jen klidné opalování. Místní dokonce mluví o léčivých účincích samotného kaolinu a jeho blahodárný vliv potvrzuje i skutečnost, že se přidává do řady kosmetických produktů. Netradiční koupačka v kaolinové lázní ale i pár mínusů. Plavat tu můžete jen na vlastní nebezpečí a v okolí kvůli stále probíhající těžbě kaolinu v okolí často projíždějí nákladní vozy, která nejenže víří prach, ale přivezou s sebou samozřejmě i hluk. Pokud ale chcete zažít netradiční koupání či válení v kaolinu, není na Karlovarsku lepší volba než právě vodní plocha u Jimlíkova.

Koupaliště Michal

U Sokolova, na místě někdejšího hnědouhelného dolu, najdete moderní vodní areál s mnoha atrakcemi, který nese název koupaliště Michal. Rozlehlá vodní plocha nabízí průhlednost vody do 5 metrů a koupaliště tak patří mezi nejčistší přírodní vodní nádrže v celé České republice. Kvůli čisté vodě a 500 m dlouhé pískové pláži se koupališti říká také Sokolovské moře a na návštěvníky tady také čeká moře aktivit. Pro ty nejmenší jsou k dispozici dětská brouzdaliště, skákací hrad, různá dětská hřiště s prolézačkami a skluzavkami. Největší atrakcí areálu je potom 190 metrů dlouhý tobogán společně se 117 metrů dlouhou trojskuzavkou. Jedná se o nejdelší tuzemské atrakce svého druhu. Vyzkoušet můžete také velkou vodní trampolínu nebo šlapadla. Sportovní nadšenci mohou navíc využít tři beach volejbalová hřiště, tenisový kurt s umělým povrchem, minigolf, kuželky, ruské kuželky nebo stolní tenis a vyzkoušet si můžete také windsurfing a kitesurfing. Nebojte se, na své si samozřejmě přijdou i milovníci odpočinku. Během víkendů se na koupališti Michal často konají koncerty skupin různých hudebních žánrů a zaměření. Ale pozor, psi do areálu koupaliště Michal nesmí, takže pokud bez svého domácího mazlíčka nedáte ani ránu, vyberte si radši na koupání jiné místo.

Jesenická přehrada

Sokolovské moře je ale v porovnání s Jesenickou přehradou přeci jen trpaslík. S délkou dvanácti kilometrů je vodní nádrž Jesenice největším jezerem v západních Čechách s mimořádně čistou vodou a na své si tu přijdou především milovníci vodních sportů. Dobré podmínky zde naleznou milovníci koupání i příznivci surfování, jachtingu, paddleboardingu a potápění. Na své si zde ale přijdou i ti nejmenší, třeba na vodním tobogánu nebo v dětském koutku. Na severním okraji vodní nádrže u vesnice Dřenice najdete mnoho kempů, které taktéž mají taktéž širokou nabídkou sportovních aktivit – je zde minigolf, tenisová hřiště, plážový volejbal, kulečník nebo půjčovna loděk. U obce Dřenice najdete také skromné zbytky hradu Dřenice ze 13. století a o trochu dál je rozsáhlý areál pískovny.

Přírodní koupaliště Lido u Mariánských Lázní

Pokud nejste milovníky adrenalinových sportů a hledáte spíše klid v přírodě, pak vám jistě učaruje koupaliště Lido, které leží v krásné přírodní scenérii Mariánských Lázní, 2 km od centra města uprostřed lesů. Koupaliště Lido bylo založeno v roce 1932 a upraveno z rybníka, který měl ideální polohu pro vybudování přírodního koupaliště. Retro nádech minulého století si Lido udrželo dodnes a pro osvěžující relax uprostřed lesů je naprosto ideální. K dispozici je písčitá i travnatá pláž, půjčovna loděk, šlapadel a badmintonu, stolní tenis, nohejbalové a volejbalové hřiště, kurty pro plážový volejbal, lehátka, kiosek s občerstvením, kabinky a sprchy. V areálu je možné využít ubytování v dvou, tří a čtyřlůžkových chatách.

Karlovarští možná s naším výběrem koupališť nebudou souhlasit, ale na to proplout kdejakou louží v kraji jeden den nestačí. 🙂