Venku přituhuje a to znamená jediné – je nejvyšší čas vyrazit na svah. Pročtěte si náš speciál o těch nejlepších lyžařských areálech Karlovarského kraje, skočte do lyžáků a hurá na to!

Klínovec

A hned na úvod ten největší skiareál Krušných hor – Klínovec. Již v meziválečném období si vrchol oblíbili čeští a němečtí skokani, kteří zde trénovali a soutěžili na přírodních skokanských můstcích. O pár let později byla vykácena část lesa a na svahu vznikly první sjezdovky – Dámská a U zabitýho.  S názvem je spojeno několik legend, jedna praví, že se na trati smrtelně zranil jeden ze závodníků, jiná zase, že byla na místě nalezen člověk zabit násilnou smrtí.

Od roku 1968 se areál rozrůstá rychlostí blesku a dnes tak na Klínovci najdeme 19 sjezdovek o celkové délce 19 kilometrů. Na ty vás vyvezou čtyři kryté lanovky, pět vleků a tři lyžařské pásy. Vleky jsou v provozu každý den od 9 do 16 a v případě večerního lyžování až do 21 hodin. Skipas si můžete koupit online a vyhnout se tak zdlouhavém stání ve frontě.  Celodenní permanentku pořídíte za 680 korun pro dospělého a 540 korun pro dítě. K dispozici jsou však i několikahodinové či bodové jízdenky.

Vyznavači freeride ježdění najdou na Klínovci dvě neupravené sjezdovky s přírodním sněhem , na freestyle lyžaře a snowboardisty čeká snowpark a v něm U-rampa, tři malé skoky a bedna.

Boží dar – Neklid

Freestyle lyžaři a snowboardisté se vyřádí i na Neklidu, kde najdou jeden z nejstarších snowparků u nás. Kromě toho ale také deset sjezdovek všech obtižností v celkové délce přes 6 kilometrů. Na ty vás vyveze třísedačková lanovka, která zvládá odbavit skoro 2000 lidí za hodinu, čtyři kotvy a dvě pomy.

Jezdí se každý den od 9 do 16 hodin, celodenní permice stojí 550 korun pro dospělého a 390 korun pro děti od 6 do 12 let.

Na Božím Daru si na své přijdou i milovníci snowkitingu – široké svahy a divoký vítr a spousta sněhu jsou na snowkiting jako dělané. V okolí je i obrovské množství běžeckých tras, kousek od Neklidu dokonce nástup na známou Krušnohorskou magistrálu, takže si užijí i běžkaři.

Plešivec

Kousek od Neklidu najdete další perfektní areál – Plešivec, který patří k těm nejmodernějším u nás. I tady najdete deset sjezdovek, které dohromady měří více než 12 kilometrů. Ta nejdelší z nich měří přes čtyři kilometry, to už je slušné poježdění, nemyslíte? Na Plešivci si užijí začínající i pokročilí jezdci, najdou tu totiž tratě všech obtížností.

Zdejší lanovky odbaví za hodinu skoro 15 tisíc návštěvníků, takže fronty rozhodně nehrozí. Na vrchol vás vyvezou tři čtyřsedačkové lanovky, dva vleky a několik pohyblivých pásů. Jednodenní skipas vás bude stát 620 korun pro dospělého a 460 korun pro dítě. Jezdí se každý den od 9 do 16 hodin, pokud to podmínky dovolí, tak i každou středu, pátek a sobotu večer od 18 do 21 hodin.

Bublava

I v posledním areálu vás čeká deset sjezdovek všech obtížností. Tratě jsou opravdu široké a bezpečné, na Bublavě se proto perfektně jezdí i úplným začátečníkům. Nejdelší sjezdovka měří přesně kilometr, freestyle lyžaři a snowboardisté ocení 400 metrů dlouhou Fun sjezdovku s několika terénními vlnami, skoky a překážkami.

Nahoru vás dopraví jedna čtyřsedačka, šest vleků a dva pohyblivé pásy. Ze všech čtyř sjezdovek je tu navíc nejlevněji, celodenní skipas vyjde jen na 450 korun pro dospělého a 325 korun pro dítě do 15 let. Jezdí se každý den od 9 do 20 hodin bez přestávky.

Ve všech čtyřech skiareálechnavíc najdete lyžařské a snowboardové školy s profi instruktory, půjčovny a servisy vybavení, útulné hotely a spoustu restaurací, bister a barů. Tak na co ještě čekáte?