Pokud vás nelákají přeplněná parkoviště, gigantické areály a velké množství lidí, vsaďte na menší lyžařská střediska Karlovarského kraje. Nenajdete tam sice desítky kilometrů sjezdovek a spoustu vleků, ale jistě vás překvapí klid a pohodová atmosféra, která na svazích panuje.

Ski areál Kraslice

V Kraslicích najdete dva areály – modrý areál Krajka a červený Saporo. Krajka se nachází u vlakové zastávky Pod vlekem, kousek od silnice vedoucí do Klingenthalu, je dlouhá dohromady 560 metrů a užijí si na ní především začínající jezdci. Na tři různé tratě vás vyveze Poma, která zvládne přepravit 750 osob za hodinu. Jezdí se každý všední den od 9 do 16:30 a o víkendu od 9 do 20 hodin, za celodenní skipas zaplatíte 200 korun.

Areál Saporo, který ocení zkušenější lyžaři a snowboardisté, leží kousek od silnice na Luby, asi 200 metrů za odbočkou na kostelní. Na sjezdovky o celkové délce 760 metrů vás vyveze Poma s kapacitou 900 osob za hodinu. Ve všední dny se jezdí jen večer, od 16:30 do 20 hodin za 180 korun, o víkendu je areál v provozu od 9 do 20 hodin a permanentku pořídíte za 200 korun.

Ski areál Mariánky

Kdybychom měli vybrat areál s nejkrásnějším okolím, bude to jistě ten v Mariánských Lázních. Nachází se jen 400 metrů od kolonády a nabízí tři sjezdovky všech obtížností. Ty jsou uměle zasněžovány, takže se jezdí téměř celou zimu. Na kopec vás vyveze kabinová lanovka či jedna z dvou kotev. Celodenní permanentku zakoupíte za 370 korun pro dospělého, 300 korun pro juniory do 18 let a 240 korun pro děti, které měří méně než 140 cm. Pro vaše nejmenší je navíc připraven dětský park s pojízdným pásem, vlekem a dětským slalomem.

Jezdí se každý den od 9 do 16 hodin, a když to podmínky dovolí, tak i večer od 18 do 21 hodin.

Lyžařské středisko Aš

I v Aši se jezdí, a to dokonce na třech sjezdovkách o celkové délce 1,7 kilometrů. Nahoru vás vyvezou dva vleky, celodenní permici koupíte za 200 korun pro dospělého a 100 korun pro děti do 12 let. Jezdí se každý všední den od 14 do 18 hodin, v sobotu od 9 do 16:30 a v neděli od 9 do 16 hodin. Svahy jsou vhodné pro začínající i pokročilé lyžaře a snowboardisty, na sjezdovce najdete i půjčovnu vybavení a lyžařskou školičku s lekcí za 350 korun za hodinu.

Sportovní areál Eduard

Na cestě mezi Jáchymovem a Božím Darem, schovaný v hlubokých lesích, stojí sportovní areál Eduard, který nabízí spoustu celoročních aktivit. Kromě jízdy se psím spřežením, snowkitingu, sněžnic a zimního kurzu přežití třeba také lyžování na 300 metrů dlouhé sjezdovce s vlekem. Na mírném svahu si užijí hlavně začátečníci a děti, celodenní skipas vyjde na 180 korun a večerní lyžování na 100 korun. Jezdí se jen o víkendech a svátcích od 9:30 do 16 hodin a v případě večerního lyžování také od 19 do 21 hodin.

Ski areál Nad nádražím Pernink

Do lyžařského areálu Nad nádražím dojedete pohodlně vlakem, sjezdovka se totiž nachází jen kousek od vlakové stanice. Zajezdíte si na dvou mírnějších svazích, na ty vás vyvezou tři vleky o délce 100, 250 a 420 metrů. Denní skipas stojí 300 korun pro dospělého a 230 korun pro děti, k zakoupení jsou však i hodinové či několikadenní lístky. Jezdí se každý den od 9 do 16 hodin a ve středu, v pátek a v sobotu navíc od 18 do 20:30. Pro ty nejmenší začínající lyžaře je připraven dětský park s kolotočem a instruktory.

Ski areál Novako Boží Dar

Přímo v centru obce Boží Dar najdete ski areál Novako. Na sjezdovkách si užijí hlavně děti a začínající lyžaři a snowboardisté. Nahoru vás vyvezou dva vleky, novinkou je pohyblivý koberec pro ty nejmenší začátečníky. Celodenní jízdné vás v hlavní sezóně vyjde na 290 korun pro dospělého a 200 korun pro děti do 12 let.

Kromě sjezdovek nabízí Novako i lyžařskou a snowboardovou školu, dětský park či divoký snowtubing.

Ski areál Nad kostelem Nové hamry

Přímo v centru obce najdete ski areál vhodný pro rodiče s dětmi, začátečníky a mírně pokročilé sportovce. Čekají vás tři sjezdovky o celkové délce 1,3 km a tři vleky, které zvládnou přepravit až 2000 osob za hodinu. Jezdí se každý den od 9 do 16 hodin, areál bohužel nevlastní zasněžovací techniku, areál je proto v provozu jen za příznivých podmínek. Celodenní skipas stojí 240 korun pro dospělého a 160 korun pro děti do 10 let. K zakoupení je i dopolední, odpolední či pětidenní permanentka.