Teploměr ukazuje teplotu pod nulou a to znamená jediné – provozovatelé zimních středisek vytahují děla a začínají intenzivně zasněžovat. Karlovarský kraj se pyšní několika špičkovými lyžařskými areály. Které to jsou?

Skiareál Klínovec

Klínovec, nejvyšší hora Krušných hor, leží asi patnáct kilometrů od Karlových Varů a čtyři kilometry od Jáchymova. Čeká vás přes 30 km tratí různých obtížností. Sjezdovek je celkem 23, ta nejdelší měří skoro 3 km a patří k nejdelším a nejširším sjezdovkám v České Republice. Na své si přijdou zkušení lyžaři i úplní začátečníci.

Denní skipas stojí 790 korun pro dospělé a 630 korun pro děti. K dispozici jsou i hodinové skipasy na 3, 4 nebo 5 hodin. Pětihodinový vás vyjde na 71O korun pro dospělého a 570 korun pro dítě. K dispozici je i večerní a zvýhodněný rodinný skipas.

Že vás jízda po sjezdovce nebaví? Ve skiareálu Klínovec mohou milovníci freeridu využít dva kilometry neupravených tratí s přírodním sněhem. A na freestyle lyžaře a snowboardisty čeká Funpark s celou řadou překážek a skoků.

Lyžaři a snowboardisté se mohou navíc přihlásit do Maximal Animal Akademie, kde se s instruktory naučí nové triky, skoky, zdolávání beden a zábradlí, sjíždění boulí či neobvyklého terénu.

Letošní revoluční novinkou je rozšíření lyžařského areálu, a to konkrétně o sousední areál Boží Dar – Neklid. Potěšující pro všechny snowboardaře a lyžaře je i fakt, že se bude jednat o největší lyžařsky propojený areál v České republice, kde si každý najde sjezdovku právě pro sebe. Díky skibusu se můžete v této oblasti Krušných hor s názvem Interskiregionu Klínovec – Fichtelberg pohybovat zdarma, a užít si tak na 47 km sjezdovek. Více informací naleznete na oficiálním webu – www.neklidnaklinovci.cz.

Skiareál Plešivec

Na Plešivci si na své přijdou začínající i zkušení lyžaři a snowboardisté. Skiareál nabízí celkem deset sjezdovek všech obtížností o celkové délce přes 12 kilometrů. Místní lanovky odbaví průměrně 14580 návštěvníků. Žádné dlouhé fronty vás však nečekají, plynulý chod zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky a několik vleků. Jednodenní skipas zde pořídíte za 680 korun pro dospělého a 460 korun pro dítě. K zakoupení jsou však i tří, čtyř, pěti, osmihodinové a několikadenní permanentky. Lanovky jsou v provozu každý den od 9 do 16 hodin a pokud to podmínky dovolí, lyžuje se i večer.

Ve skiareálu Plešivec najdete také lyžařskou a snowboardovou školu s profesionálními instruktory. Pro ty nejmenší začínající jezdce je připraven dětský park, který je tím největším v Česku. Nabízí čtyři pojízdné pásy, na kterých se svezou i ti, kteří zatím nezvládají jízdu na vleku. Velkým lákadlem je horský kolotoč a dalších čtyřicet atrakcí, například umělý tunel ve tvaru houby či několikametrový had k nácviku oblouků.

Skiareál Bublava

Bublava se pyšní deseti sjezdovkami všech obtížností, na kterých se snadno rozprostře i větší než malé množství lyžařů a snowboardistů. Na ty nejzdatnější čeká téměř půl kilometrů dlouhá černá sjezdovka Velký Bleiberg, najdete zde i několik červených a modrých tras. Na svah vás vyveze jedna čtyřsedačková lanovka a sedm vleků.

K dispozici jsou dvou, tří, čtyř a pětihodinové skipasy, zakoupit si však můžete i večerní lyžování či celodenní, vícedenní  a sezónní permanentku. Dvě hodiny ježdění vyjdou na 300 korun pro dospělého a 200 pro děti, celodenní skipas stojí 475 korun pro dospělého a 400 pro dítě. Jezdí se každý den od 9 do 20 hodin bez přestávky, při večerním lyžování je téměř celý areál osvětlen.

Krušnohorská Bublava nabízí kromě perfektních sjezdovek i množství běžkařských tras. Kousek od centra leží 4 km dlouhý Bublavský okruh, nenáročná trasa po místních pastvinách. Severovýchodně od Bublavy můžete najet na známou trasu Krušnohorská magistrála, na běžkách tak můžete dojet třeba až do Božího Daru.