Přemýšlíte, kam se vydat za zimními sporty tentokrát? Zkuste to v nejzápadnějším městě České republiky, v Aši. Kromě perfektních sjezdovek, lyžařské školy a půjčovny vybavení nabízí i několik běžkařských tras. Tak na co ještě čekáte?

Nejzápadnější české sjezdovky

V Aši se lyžuje už od roku 1969, kdy několik nadšenců začalo sjíždět vrch Háj. Ten leží v nadmořské výšce 758 metrů a je k ježdění přímo ideální. V současné době najdete v areálu dva vleky, které za hodinu přepraví až 1800 lidí. Vyvezou vás na tři sjezdovky o celkové délce 1,7 kilometrů, na kterých si užijí začínající i zkušení lyžaři a snowboardisté.

Ve všední dny se jezdí každý den od 14 do 18 hodin, v sobotu je areál v provozu od 9 do 16:30 a v neděli od 9 do 16 hodin. Večerní lyžování je momentálně zrušeno, není však vyloučeno, že se během této sezóny spustí. Celodenní skipas pořídíte za 200 korun pro dospělého a 100 korun pro děti do 12 let. Dopolední ježdění vás vyjde na 150 a 80 korun, odpolední pak za 170 korun pro dospělého a 90 korun pro děti. Můžete si však zakoupit jen jednotlivé jízdy. Jedna stojí 20 korun pro dospělého a 10 korun pro vaše ratolesti. Děti do 6 let jezdí zdarma.

Areál je pravidelně upravován a v případě špatných sněhových podmínek i uměle zasněžován. Na svahu najdete i půjčovnu a servis vybavení, ale také lyžařskou a snowboardovou školičku. Lekce v ní stojí 350 korun na hodinu a investovaných peněz nebudete litovat. Ujmou se vás profesionální instruktoři, kteří vás naučí jezdit raz dva.

Běžky v Aši

I běžkaři si v Aši přijdou na své. Město a okolí nabízí celkem 17 km běžkařských tras, které jsou pravidelně upravovány. Jsou rozděleny do okruhů o délce jeden až pět kilometrů. Pokud to sněhové podmínky dovolí, můžete se projet po tříkilometrovém, pětikilometrovém či sedmikilometrovém okruhu. Nejoblíbenější je však 1088 metrů dlouhý in-line okruh, který najdete v blízkosti vrchu Háj. In-line okruh je jako jeden z mála v České republice osvětlen, takže nabízí možnost projížďky až do deváté hodiny večerní.