Krušné hory jsou jako stvořené pro zimní radovánky.

V Karlovarském kraji se nachází jedno z nejkrásnějších pohoří České republiky – Krušné hory. Rozmanitá krajina, krásná panoramata a perfektně upravené lyžařské tratě lákají milovníky zimních sportů. 

Vyberte si z nabídky zimních areálů s terény pro začátečníky i zkušené lyžaře. Skiareály na Klínovci – nejvyšší hoře Krušných hor (1244 m), Božím Daru – nejvýše položeném městě ve střední Evropě (1020 m) a na Plešivci – nejmladším skiareálu v ČR, snesou srovnání se zahraniční konkurencí. Menší areály nabízejí pohodové lyžování a skvělou příležitost pro začínající lyžaře. Čeká vás moderní zázemí, dětské areály, snowparky, půjčovny vybavení, servisy i široká nabídka občerstvení. 

Vydejte se bílou stopou zasněženou krajinou, která obzvlášť v zimním období působí až pohádkovým dojmem. Čekají vás stovky kilometrů upravených běžeckých tras v okolí Perninku a Horní Blatné nebo v oblíbeném skiareálu Eduard mezi Jáchymovem a Božím Darem. Oblíbená je Krušnohorská magistrála mezi Bublavou a Božím Darem. 

Nadšeni budou i ti, kteří si chtějí zimní radovánky vychutnat se svými dětmi, nebo milovníci adrenalinových sportů. Vaše ratolesti si zamilují snowtubing – jízdu na speciálních duších sněhovým korytem – a vy můžete vyzkoušet třeba snowkitting. 

Za špatného počasí jistě malí i velcí sportovci ocení veřejné bruslení v KV Aréně v Karlových Varech, ale i na zimních stadionech v Ostrově, Chebu, Sokolově, Nejdku a Mariánských Lázních. 

Hledáte perfektní odpočinek po celodenním lyžování? Vybrat si můžete z bohaté nabídky lázeňských a wellness procedur v lázeňských městech v Jáchymově, Karlových Varech, Mariánských a Františkových Lázních nedaleko lyžařských středisek. Dopřejte si blahodárné koupele či uvolňující masáže a zregenerujte své tělo po náročném dni. Užijte si zimní dovolenou v Karlovarském kraji.