Namícháme vám neopakovatelný koktejl kulturních zážitků.

Karlovarský kraj je druhým nejmenším a nejméně zalidněným regionem v České republice. Avšak díky přírodě a lidskému působení zde bylo vytvořeno neobyčejné množství překrásných přírodních atraktivit a historických památek.

Největším darem, který byl tomuto regionu dán do vínku, jsou bezesporu životodárné termální i studené minerální prameny, které zde na poměrně malém prostoru prýští ze země. Tyto léčivé prameny jsou doslova fenoménem západních Čech a díky lidem, kteří se naučili tento nevyčerpatelný a vzácný dar využívat, vzniklo na tomto místě několik světově proslulých lázeňských měst, která jsou obklopena krásnou přírodou, lákají zajímavou architekturou a historií a nabízejí pestrý společenský a kulturní život.

K nejvýznamnějším akcím a okamžikům každého lázeňského města patří zahájení lázeňské sezony. Lázně žehnají blahodárným pramenům a světí léčivou vodu, aby i nadále přinášela zdraví mnoha tisícům lidí, kteří za jejími účinky každoročně přijíždějí. Avšak nejen lázeňská města nabízejí množství hudebních scén, divadel, muzeí a galerií, která zvou na neopakovatelný koktejl kulturních zážitků.

Více než sedmdesátiletou tradici si drží celosvětově uznávaný Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde se každoročně můžete potkat s plejádou těch nejtalentovanějších umělců a hvězd světového filmu. Kromě nich se ale do kraje v průběhu roku sjíždějí nadaní jazzmani, zpěváci a interpreti vážné hudby z celého světa, díky nimž celý region pravidelně ožívá čilým uměleckým životem. Mezi vyhledávané patří koncerty Karlovarského a Západočeského symfonického orchestru, které se řadí k nejstarším v Evropě.

K dalším oblíbeným akcím patří také Valdštejnské  slavnosti v Chebu, Jazzfest, Folklorní festival, které se konají v Karlových Varech, dětský filmový festival Oty Hofmana v Ostrově, mezinárodní soutěž ohňostrojů v Sokolově, mariánskolázeňský Chopinův festival a Filmový festival a mnohé další. Velké oblibě se pak těší Loketské kulturní léto, které nabízí množství koncertů populárních interpretů v přírodním amfiteátru přímo pod loketským hradem a také Festival světla v Karlových Varech poskytující na několika místech ve městě nebývalou audiovizuální podívanou.

Nechte se inspirovat

Cesta porcelánu

Karlovarský region se může pochlubit výrobou porcelánu, který proslavil Českou republiku po celém světě.  Pro někoho je porcelán ...

Ubytování (jako) na zámku

Toužíte strávit noc jako císaři, králové či šlechta přímo na zámku? V dnešní době žádný problém. Z nesplnitelného ...

Jáchymov

V krušnohorských kopcích, kousek od hranic s Německem, stojí městečko Jáchymov. Rozlohou sice patří k menším, ale bohatou ...