Vnímejte přírodní krásy všemi smysly.

Karlovarský kraj je světově proslulý lázeňstvím a přírodními léčivými vodami. Jeho ráz utváří i bujná příroda, divoké hory nebo tajemné důlní štoly, skrývající prastaré geologické bohatství naší planety. Nasaďte trekovou obuv a vydejte se na dobrodružnou cestu, která vás zavede na horské vrcholy, do tichých lesních zákoutí i odpočinkových zón u lesních jezírek nebo zurčících potůčků. Stačí dojít k prvnímu rozcestníku na úpatí Krušných hor, a rozvine se před vámi vějíř možností, kam nasměrovat své kroky. Smaragdový klenot v koruně Českých zemí známý jako Slavkovský les leží jen o kousek dál.

Romantické a tajemné Krušné hory nabízejí mnoho přírodních krás. Toužíte pokořit mocné vrcholy Krušných hor – Klínovec a Plešivec? Lákají vás rozkvetlé louky ve stínu kopců, dřevěné lávky, protínající Božídarské rašeliniště s chráněnými druhy rostlin a živočichů, nebo přírodní parky Jelení vrch a Přebuz? Volba je na vás. Uprostřed nedotčené přírody Krušných hor si dosyta odpočinete na čerstvém vzduchu. Vydejte se společně s dětmi do úžasných míst, kde nepotkáte široko daleko ani živáčka.

V trojúhelníku mezi nejznámějšími západočeskými lázněmi najdete CHKO Slavkovský les, hornatý ostrov zeleně a klidu. Oblast rozsáhlých lesů, rašelinišť, mokřadů a památek je známá především pro velké množství minerálních pramenů. Slavkovský les nabízí mnoho přírodních atraktivit. Na svých toulkách můžete objevit unikátní NPR Kladské rašeliniště. Od května je možné obdivovat rozkvetlou Upolínovou louku a opodál Tři křížky nedaleko Mariánských Lázní. Cestou z Karlových Varů do Lokte narazíte na skalní útvar Svatošské skály, tyčící se nad řekou Ohří, jenž připomíná svatební procesí.