Manšestr na sjezdovkách, mrazivý vzduch a oslňující sluníčko, v jehož záři sníh až jiskří.

Západní Krušné hory, ležící v Karlovarském kraji na hranici s německým Saskem, jsou vyhlášeným cílem milovníků sjezdového a běžeckého lyžování v České republice. Díky rozmanitosti krajiny, krásným panoramatům a perfektně upraveným lyžařským tratím jsou oblíbenou destinací. Nachází se zde mnoho zimních areálů s terény pro začínající lyžaře i zkušené borce.

Nejznámějšími zimními středisky Krušných hor jsou Klínovec, Boží Dar a Plešivec. Skiareál Klínovec, největší lyžařsky propojený areál v České republice, se nachází pouze 140 kilometrů od Prahy a 30 kilometrů od Karlových Varů a nabízí 31,5 kilometru sjezdových tratí na Klínovci, Neklidu a v Božím Daru na jeden skipas. Díky propojení skibusem se skiareálem Fichtelberg v Německu se můžete těšit na 47 kilometrů sjezdovek různých obtížností, freeride sjezdovky, parky pro děti, legendární snowpark Neklid a chill zóny. 

Skiareál Plešivec je jako stvořený pro rodiny s malými i odrostlými dětmi. Na 12 kilometrech upravovaných sjezdových tratích s různými úrovněmi obtížnosti, si tak mohou lyží nebo snowboardu užívat úplně všichni. 

V menších skiareálech, jako jsou Bublava, Pernink, Potůčky, Nové Město u Jáchymova, Mariánky, Kraslice, Aš či Nové Hamry si zase užijete pohodové lyžování bez dlouhých front. Samozřejmostí většiny areálů je možnost občerstvení i bezplatné parkování. K dispozici jsou specializované obchody, půjčovny, servisy, lyžařské školy, restaurace, ski bary či rychlá občerstvení. Naplánujte si svou zimní dovolenou v Krušných horách, kde na vás čekají dobré sněhové podmínky, kvalitní služby a kouzelná atmosféra zimního ráje.

Nechte se inspirovat

Kam s dětmi (poprvé) na lyže

Chystáte se letos se svými ratolestmi poprvé na svah a hledáte skiareál s pozvolnými sjezdovkami, kde se vám bude ...

  • Malé skiareály v Karlovarském kraji

Malé skiareály v Karlovarském kraji

Pokud vás nelákají přeplněná parkoviště, gigantické areály a velké množství lidí, vsaďte na menší lyžařská střediska Karlovarského kraje. ...

Zima v okolí města Aš

Přemýšlíte, kam se vydat za zimními sporty tentokrát? Zkuste to v nejzápadnějším městě České republiky, v Aši. Kromě ...

  • Krušnohorská lyžovačka

Krušnohorská lyžovačka

Venku přituhuje a to znamená jediné - je nejvyšší čas vyrazit na svah. Pročtěte si náš speciál o ...