Karlovarský kraj nabízí profesionální služby, na které se můžete spolehnout.

Nadšenci do cyklistiky, kteří rádi poznávají svět ze sedla svého kola, se v Karlovarském kraji mohou spolehnout na nabídku specializovaných služeb, jako například servisy, půjčovny a prodejny cyklistického vybavení či přepravní služby. Využít můžete Cyklo Egrensis, ucelený systém přepravy cyklistů a jízdních kol cyklobusy v Karlovarském kraji. 

V nabídce je pět základních tras: 

  • červená Cyklostezkou Ohře do Krušných hor 
  • modrá Mezi Střelou a Vladařem 
  • oranžová Chebskem a Vogtlandskem do přírodního parku Přebuz 
  • žlutá Porolavím k Blatenskému příkopu 
  • azurová Lázeňská z Mariánských Lázní do Aše

Seznam jednotlivých linek a spojů je k dispozici na www.autobusy-kv.cz. S jízdenkou EgroNet můžete využít přepravu jízdních kol zdarma ve vlacích, autobusech a MHD v regionu Karlovarského kraje a vybraných regionech Bavorska, Durynska a Saska.

České dráhy nabízí možnost vypůjčení kol, elektrokol a koloběžek včetně cyklistického vybavení v dámském, pánském i dětském provedení na mnoha stanicích Českých drah. Největší výhodou je možnost vrácení kola jinde, než bylo zapůjčeno. Tím pádem je možné spojit cyklovýlet s pěší turistikou. 

A v neposlední řadě na cestách doporučujeme využívat certifikované ubytovací a stravovací zařízení, kempy a turistické cíle, poskytující perfektní zázemí pro vás i vaše kola v systému Cyklisté vítání (www.cyklistevitani.cz).