Pevnost horských kol otestujete na lesních stezkách pro začátečníky i drsné jezdce.

Pevnost horských kol i svých kloubů můžete otestovat v Trail parcích Karlovarského kraje.Trail Park Klínovec se soustavou lesních stezek je vhodný pro začátečníky i drsné jezdce. Stezky, takzvané traily, jsou odstupňovány do tří úrovní náročnosti: Azur – deset kilometrů, Rubin – osm kilometrů a Baron – šest kilometrů. Začátečníci si mohou navíc nejdříve vyzkoušet jízdu na terénních boulích nebo na pump tracku a zlepšovat své dovednosti ve skill centrech na nástupních místech. Ty nejodvážnější jistě nadchne pět kilometrů sjezdových úseků „Downhill“. Zpět na začátek sjezdových tratí vás vyveze čtyřsedačková lanová dráha Prima Express. Užijete si maximální zážitek z jízdy v terénu a přírodě a navíc si můžete kola vypůjčit v místní půjčovně.

Nově vybudovaný Trailpark na Plešivci vznikl pod taktovkou trojnásobného mistra světa ve fourcrossu Michala Prokopa. Flow traily jsou obsluhovány lanovou dráhou a vybrat si můžete ze tří obtížností o celkové délce 10 km. Návštěvníci mohou využít stravovací služby, půjčovnu kol a vybavení, cykloservis nebo ubytování na samém vrcholku Plešivce. 

Nejmladší z trailů je Boží trail na Božím Daru. Jedná se o upravenou mistrovskou fourcrossovou trať, na které se v letech 2004 a 2005 konaly závody Českého poháru horských kol ve fourcrossu. Trať začíná pod rozhlednou Boží vyhlídka. Jízdu na nejrůznějších klopenkách, skocích či lavicích si užijí začátečníci i pokročilí bikeři. Cíl najdete na sjezdovce za Prahou. 

Nechte se inspirovat

  • Kam za adrenalinem

Kam za adrenalinem

Patříte mezi fanoušky outdoorových aktivit? Chvíli neposedíte a lákají vás extrémnější formy zábavy? Tak to jste tady správně. ...

  • Kde provětrat kola

Kde provětrat kola

Rozjeďte to v Karlovarském kraji! Ať už hledáte divoké sjezdy terénem či nenáročné trasy bez převýšení, přijdete si na své. Západočeské stezky uspokojí každého cyklistu - vybrali jsme ty nejatraktivnější cyklostezky, tak se inspirujte, na nic nečekejte a vyrazte.

  • Klínovec

Klínovec

Chcete si prohlédnout Karlovarský kraj z výšky? Vystoupejte na Klínovec, nejvyšší vrchol Krušných hor. Čím začít? Rozhlednou! Již ...