Vydejte se v bílé stopě po zasněžených loukách s výhledy do širého okolí.

Jedním z nejoblíbenějších zimních sportů v Karlovarském kraji je běžecké lyžování, pro které tu jsou vynikající podmínky. Západní část Krušných hor je protkána stovkami kilometrů upravovaných běžeckých tras, které často umožňují napojení na běžecké trasy v Německu. Páteřní trasa Krušnohorské magistrály vedoucí po hřebeni Krušných hor v délce 41 kilometrů propojuje zimní krušnohorská střediska a osady od Bublavy přes Rolavu, Jelení, Pernink a Hřebečnou až po Boží Dar.

Okolí Božího Daru je doslova rájem běžkařů a nabízí 120 kilometrů různě náročných upravovaných běžeckých tratí. Kilometry kvalitních běžeckých stop najdete také v okolí Abertam, Perninku a Horní Blatné nebo v oblíbeném skiareálu Eduard mezi Jáchymovem a Božím Darem. Zde si můžete vyzkoušet také skijöring, tedy disciplínu, při níž má běžkař bederní pás a tažným lanem je spojen s postrojem jednoho či dvou psů. To je potom jízda! 

V bílé stopě můžete prozkoumat odlehlá místa kraje třeba v okolí Aše, Bublavy a Stříbrné, kde si vychutnáte klid a přírodní krásy, které pro vás malebná krušnohorská příroda vyčarovala. Zážitky z výletu do této téměř pohádkové zimní krajiny ve vás zůstanou velmi dlouho. Rádi se k nám budete vracet…

Nechte se inspirovat