Církevní chloubu města najdete na Františkánském náměstí.

Původní klášter minoritů byl založen kolem poloviny 13. sto­letí, několikrát přestavěn a jeho současná podoba pochází až z 18. století. V areálu můžete navštívit některé z budov, kostel Zvěstování Panny Marie, zahradu a unikátní gotic­kou křížovou chodbu, v níž se dochovaly zbytky nástěnných maleb z 15. století. Zvěstování Panny Marie v Chebu je jeden z nejstarších halových kostelů v Česku. V roce 1285 zde proběhla svatba českého krále Václava II. s dcerou Rudolfa Habsburského Guttou. O pár let později dostal kostel gotic­kou podobu, a kromě několika malých dostaveb docho­val dodnes. Od 70. let minulého století docházelo k jeho devastaci, ale po rekonstrukcích už je opět přístupný.

Nechte se inspirovat

  • Barokní skvosty Karlovarského kraje

Barokní skvosty Karlovarského kraje

Prožijte léto ve znamení baroka. A kam jinam na barokní památky než právě do Karlovarského kraje? Objevte nádhernou kolonádu, kostel s podzemní kryptou,  rozsáhlý klášterní areál,  barokní zámek a mnoho dalších skvostů. Co přesně vás čeká?

  • Ze Žlutic do Skoků skok

Ze Žlutic do Skoků skok

Vzdušnou čarou je to sice ze Skoků do Žlutic jen malý kousek, ale kvůli obrovské přehradě, která ...

  • Klášter Teplá

Klášter Teplá

Na samém okraji Slavkovského lesa, na horním toku stejnojmenné řeky, najdete město Teplá. Místo s bohatou historií a ...

  • Křížková cesta

Křížková cesta

Okolí Žlutic je plné sakrálních památek. Téměř na každém kroku tady narazíte na nějakou sošku, křížek či kapličku. ...

  • Panenko skákavá

Panenko skákavá

Lákají vás tajemná místa opředená legendami? V tom případě se vydejte se do Žlutic v Karlovarském kraji. Cesta ...