Mariánské Lázně, to jsou lázeňské parky, jedinečná architektura, krása všudypřítomné přírody, široká nabídka volnočasových aktivit a také slavná historie. Navštivte město obdařené léčivými minerálními prameny a dalšími přírodními léčivými zdroji, zapsané na Seznam památek UNESCO. Ať už hledáte místo pro romantický wellness víkend ve dvou, aktivní dovolenou pro celou rodinu nebo si chcete odpočinout a načerpat novou energii v lázních, v Mariánských Lázních si přijdete na své.

Zpívající město

Kromě procházky v romantických kolonádách byste neměli zapomenout navštívit zpívající fontánu, hrající hudbu Bedřicha Smetany, Johanna Sebastiana Bacha nebo Petra Hapky. Městem vás provedou naučné stezky, například královská nebo Edwardova, a pokud přijedete s dětmi, nabízí se zábavná trasa s lázeňskými veverkami a přírodní park Prelát. Oblíbeným cílem je i Park Boheminium s detailně propracovanými modely známých českých památek.

Zahájení lázeňské sezony

Jestli je něco událostí roku, pak je to zahájení lázeňské sezony. Slavnostní akce s bohatým doprovodným programem včetně průvodu v historických kostýmech a koncertů v kolonádách symbolicky otevírá město a jeho lázně hostům z celého světa. Zažít ho můžete vždy na jaře.

Relikviář v hledáčku tajné policie

V okolí Mariánských Lázní se nachází hned několik věhlasných míst. Nejproslulejší je hrad a zámek Bečov, za jehož zdmi se ukrývá relikviář svatého Maura, po korunovačních klenotech druhá nejcennější zlatnická památka České republiky. Pojí se s ním špionážní příběh, který odhalíte přímo na místě.

Pradávnou historii křesťanství vám představí klášter premonstrátů Teplá z roku 1193. Založen byl při příležitosti třetí křížové výpravy a první mše se zúčastnil i český král Václav I. Stejně významný je i zámek Kynžvart, bývalé letní sídlo kancléře Metternicha se sbírkami uměleckých děl, prvotisků, zbraní nebo vzácných osobních předmětů historických osobností.

Příroda obestřená legendami

Od památek nasměrujeme vaše kroky do přírody. U zmiňovaného Bečova se rozprostírá Bečovská botanická zahrada, zasazená do členité krajiny kolem řeky Teplé, která zve k procházkám ve stínu vzácných dřevin, prohlídce skalniček a popínavých rostlin nebo ke zdolání bioferraty.

Ujít by vám nemělo ani tajemné Kladské rašeliniště, nejcennější přírodní rezervace Slavkovského lesa. Na zdejší naučné stezce nasajete magickou atmosféru skrytých mokřadů a narazíte na ty nejodolnější formy života, které se přizpůsobily životu v kyselém prostředí a málo výživné půdě.

O kousek dál na severovýchod leží Tři křížky, národní přírodní památka s mimořádně vysokým počtem chráněných druhů rostlin. Už z dálky je vidět její dominanta, trojice křížů z roku 1849, opředená pověstmi.

Až se budete vracet do Mariánských Lázní, zastavte se ještě u rozhledny Hamelika. Po zdolání rovné stovky schodů se před vámi rozevře panorama Českého lesa.

Golf s anglickým králem

Ve městě najdete mnoho sportovišť pro aktivní i ležérní pohyb. Nejznámější z nich je Royal Golf Club Mariánské lázně s historií sahající až k roku 1905, na jehož založení se podílel i anglický král Eduard VII. a tehdejší vyslanec Anglie ve Vídni.

Telefon: +420 354 622 474
E-mail: info@marianskelazne.cz

Nechte se inspirovat

Do lázní za zdravotní turistikou

Lázně Karlovarského kraje jsou proslulé po celém světě svými jedinečnými léčivými prameny, které blahodárně působí zevnitř i zvenku. ...

Lázeňský trojúhelník je v UNESCO

Západočeský lázeňský trojúhelník: Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně vstupuje do nové epochy. Společně s dalšími osmi ...