Karlovarský kraj, to je více než 2 000 kilometrů perfektně značených cyklotras.

Karlovarský kraj je pro milovníky cyklistiky jako stvořený. Cyklotrasy různých obtížností vedou půvabnou a různorodou krajinou. Vyberte si tu svou a přesvědčte se o tom sami. Cílem vašich výletů se mohou stát středověké hrady, zříceniny či zámky. Ochutnejte minerální prameny v lázeňských městech či speciality regionálních pivovarů. Prohlédněte si okolní přírodu z rozhleden a vyhlídkových věží nebo navštivte doly, kde poznáte osmisetletou historii krušnohorského hornictví, zapsaného na seznam kulturních památek UNESCO.

Než vyrazíte, načerpejte informace z cykloportálu Karlovarského kraje.  Mezi nejoblíbenější trasy patří Cyklostezka Ohře, a to díky svému příjemnému terénu i množství atraktivit, které na své cestě uvidíte. Prohlédnout si můžete třeba město Cheb, Loket, přírodní památku Svatošské skály a město Karlovy Vary.

Další oblíbenou cyklotrasou je Krušnohorská magistrála, která je přístupná také v zimě milovníkům běžeckého lyžování. Celkem 250 kilometrů po vrcholcích Krušných hor čeká na skutečné dobrodruhy a nadšence do cyklistiky.

Karlovarským krajem prochází dvě ze čtrnácti mezinárodních tras systému EuroVelo. Eurovelo 13 dostala název Stezka Železné opony a Karlovarským krajem prochází na území Chebu a Aše a pokračuje k německým sousedům. Trasa EuroVelo 4 se s „třináctkou“ kříží v Chebu a míří dál až na západ Francie. Mezinárodní cyklotrasou je i Karlova stezka, která spojuje přes Krušnohorský hřeben města Aue a Karlovy Vary.

S celkovou délkou 160 kilometrů nabízí královský cyklistický zážitek v sasko-českém západním Krušnohoří. Dalším tipem je Cykloregion Česko-bavorské lázně, který vás v devíti etapách dovede k deseti nádherným lázním na obou stranách česko-německé hranice. Cyklotras vede Karlovarským krajem mnohem více. Podívejte se na podrobný přehled. 

Abyste poznali celý kraj, připravili jsme pro vás dvacet zajímavých cyklovýletů.

Nechte se inspirovat

  • Kde provětrat kola

Kde provětrat kola

Rozjeďte to v Karlovarském kraji! Ať už hledáte divoké sjezdy terénem či nenáročné trasy bez převýšení, přijdete si na své. Západočeské stezky uspokojí každého cyklistu - vybrali jsme ty nejatraktivnější cyklostezky, tak se inspirujte, na nic nečekejte a vyrazte.

  • Dálkové cyklotrasy Karlovarského kraje

Dálkové cyklotrasy Karlovarského kraje

Rozjeďte to v Karlovarském kraji! Ať už hledáte divoké sjezdy terénem či nenáročné trasy bez převýšení, přijdete si na své. Západočeské stezky uspokojí každého cyklistu - vybrali jsme ty nejatraktivnější cyklostezky, tak se inspirujte, na nic nečekejte a vyrazte.

  • Cyklostezka Ohře

Cyklostezka Ohře

Že už jste zazimovali sportovní výbavu? Chyba, vždyť podzim je na cyklovýlety jako dělaný. Tak šlápněte do pedálů ...