Karlovarská sklárna Moser vychází vstříc zákazníkům, kteří se chtějí podílet na návrhu skleněných výrobků. Pro kreativce je k dispozici on-line konfigurátor, kde si mohou zájemci navrhnout křišťálový výrobek podle svých představ. Na výběr jsou sklenice, karafy a legendární váza Diva, které lze modifikovat barevně, přidat k nim ryté ornamenty, monogramy nebo oroplastiku.

Květinové rytiny zakladatele sklárny Ludwiga Mosera, Heinricha Sattlera, zvířátka Petra Síse či zlacené ornamenty Marie Makeevy mohou kreativní zákazníci sklárny Moser kombinovat s devíti barvami a monogramy. V nabídce je také zdobení lemu sklenice či karafy oroplastikou koní, květů a stylizovaných srdcí. Vše si mohou zájemci vyzkoušet na on-line konfigurátoru, který je k nalezení na webových stránkách sklárny Moser.

Mimo sklenic a karaf si lze také navrhnoutbarvu a rytiny na váze Diva, která je tradičním dílem karlovarské sklárny. V nabídce jsou rytiny ryb, sakury anebo kamenů. Pohrát si s barvou a velikostí lze také v případěvázy Spheres, výrazného sklářského počinu od Jiřího Šuhájka. Každá kombinace může vzniknout jen jednou – a vy tak vytvoříte opravdový originál.

A komu by konfigurátor nestačil, může si ve sklárně domluvit zakázkovou výrobu. V Moseru pro vás rádi oživí historické kolekce, vrátí slávu zapomenutým návrhům nebo křišťálové objekty ozdobí autorskými rytinami. Dokáží ale postavit i zcela nové dílo. Ceny za zdobené vázy a karafy se pohybují okolo 30 000 Kč, barevné sklenice s rytinou nebo oroplastikou lze pořídit za 1500 až 4500 Kč za kus.