Poznejte, jak chutná Karlovarský kraj.

Karlovarský kraj je vyhlášen celou řadou gastronomických specialit. Najdete tu produkty, které si s oblibou vychutnávají turisté, ale také si je vozí domů jako oblíbený suvenýr. Většině návštěvníků se ve spojení s Karlovarským krajem vybaví proslulý bylinný likér Becherovka, který byl původně používán jako žaludeční kapky. Jeho receptura je přísně tajena, znají ji jen dvě osoby na celém světě. Dnes si tradiční Becherovku můžete vychutnat čistou nebo v podobě lahodných míchaných nápojů. 

Další, co vás ve spojení s Karlovarským krajem napadne, jsou lázeňské oplatky, které k lázeňským městům patří již od roku 1788. Kulaté, voňavé, teplé a sladké oplatky s některou z oblíbených náplní si zde můžete koupit doslova na každém rohu. Pokud vás jejich chuť osloví stejně, jako se to už stalo většině návštěvníků, můžete si je s sebou odvézt jako chutný suvenýr. 

Karlovarský kraj, stejně jako každý kout České republiky, má své gastronomické speciality, které jsou pro něj typické, a takových specialit nabízí mnoho. Některé recepty zdejších restaurací byly dokonce pojmenovány po slavných návštěvnících lázní. Pokud toužíte ochutnat kraslickou liškajdu, karlovarskou bublaninu, jehněčí pro Eduarda VII. nebo třeba vřídelní kávu či pralinky, zavítejte do některé z vyhlášených restaurací. Typické recepty si můžete vyzkoušet i doma. Připravte jako přílohu třeba karlovarský knedlík s bylinkami, vařený ve vlhkém ubrousku potřeném máslem. 

Chcete-li ochutnat to nejlepší z Karlovarského kraje, vybírejte si produkty se značkou Regionální potravina. Pod tímto označením vznikají, podle tradičních receptur z místních surovin, produkty té nejvyšší kvality pro opravdové labužníky.

Nechte se inspirovat

Příběh Becherovky

Karlovarská voda, vysoce kvalitní líh, přírodní cukr a tajná směs bylinek a koření. Historie Becherovky se začala psát ...