Oblekli jste si tři svetry, kabát, čepici i rukavice, ale pořád jste promrzlí až na kost? Vytipovali jsme místa v Karlovarském kraji, kde se rychle zahřejete horkou kávou, čajem, nebo něčím ostřejším. Proměňte se v kavárenské povaleče a užívejte si pohled na zimu z teplého křesla se sklenkou či hrnečkem v ruce.

Galerie Cafe, Loket

Kavárna, galerie a zároveň hrnčírna, to je Galerie Cafe v Lokti. Vychutnejte si skvělou kávu, lahodný dort či zmrzlinu, vždyť místní domácí dezerty jsou vyhlášené v širokém okolí. Při návštěvě si nezapomeňte prohlédnout díla českých i zahraničních umělců. V létě můžete navíc k posezení využít i útulný dvoreček. Od úterý do pátku je otevřeno od 14 do 20 hodin, o víkendu pak od 13 do 18 hodin.

RepublicaCoffee, Karlovy Vary

A teď něco pro milovníky výběrové kávy – kavárna RepublicaCoffee v Karlových Varech. Už čtyři roky v ní můžete ochutnat perfektní espresso i filtrovanou kávu, limonády, čokoládu, čaj a k tomu navíc sladké pečivo, dorty, koláče a sendviče. Pokud máte cestu do Karlových Varů, neváhejte a vstupte. Ve všední dny je otevřeno od 7 do 19 hodin, o víkendu si kávu vychutnáte od 8 do 19 hodin.

Občerstvení U červené jámy, Horní Blatná

Kousek od Horní Blatné, u obří propadliny Červená jáma, najdete legendární Občerstvení u Červené jámy. Pohádkově vypadající domeček ze dřeva a hlíny vybudovalo několik nadšenců vlastníma rukama. Otevřeno je od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Těšte se na útulné posezení venku i vevnitř s kamínky a nezapomeňte ochutnat vyhlášené domácí polévky, koláče, klobásy, ale i výborné teplé a studené nápoje.

Občerstvení Krmelec, Boží Dar

Chystáte se s dětmi na Ježíškovu cestu? Pokud ano, zpozorněte u domečku číslo 4, stojí tam totiž Občerstvení u krmelce. Otevřeno je každý den od 11 do 16 hodin, tak spočiňte a dopřejte si horký čaj a něco na zub. Krmelec láká třeba na výborné borůvkové koláče, klobásky s medvědím česnekem nebo sytou polévku ve vydlabaném chlebu.

Pivovar Krušnohor, Kraslice

No dobře, pivo spíš osvěží než zahřeje, ale to není důvod, proč byste se mu měli v zimě vyhýbat. Vždyť po náročném výšlapu či výletu na běžkách není nic lepšího než orosená sklenice plná dobře načepovaného piva. Jedno z nejlepších dostanete v rodinném pivovaru Krušnohor. Pochutnají si na něm horalové, pivní fajnšmekři a všichni ti, kteří mají rádi pití, co má říz. Krušnohor produkuje piva s vyšší hořkostí, v nabídce jsou klasické ležáky, ale i svrchně kvašené weizeny. Otevřeno je od pondělí do soboty mezi 10 – 12 a 13 – 18 hod.