Ať už se nám to líbí nebo ne, pomalu ale jistě nás opouští léto a přichází podzim. Sychravé dny na sebe jistě nenechají dlouho čekat a na hřebenech hor se může brzy objevit sníh, ale nepředbíhejme, s teplými a slunečnými dny se podle všeho zatím není třeba loučit. Teploty jsou stále docela příjemné a občas na nás vykoukne i hřejivé slunce. Chyťte si kousek babího léta v Karlovarském kraji a když slunce přece jen zajde, odpočiňte si ve vířivce či v sauně.

Odpočinek uprostřed panenské přírody

Romantická lázeňská města se nacházejí v krásné přírodě, mezi lesy a loukami s čistým ovzduším a lákají tak k příjemným procházkám a turistickým výšlapům. Patříte k lidem, kteří si potřebují dobít baterky v přírodě a nenechají se od procházky odradit ani podzimním sychravým počasím? Pak pro vás máme tipy na místa, kde se vám bude zaručeně líbit i v tomto ročním období.

Chcete-li si odpočinout od městského ruchu, nenajdete lepší místo než Boží Dar, nejvýše položené město v České republice. Kromě nejvyššího vrcholku Krušných hor láká na tajuplná rašeliniště, kterými vás provede jedinečná naučná stezka, či Blatenský příkop.

Nedaleko od Mariánských Lázní se nachází jedno z nejkrásnějších míst na Chebsku, které vás pohladí po duši – rybník a lovecký zámeček Kladská. Nově opravená naučná stezka začíná u bývalého loveckého zámečku uprostřed tichých smrkových lesů a vede kolem romantické vodní plochy po dřevěných chodníčcích. Informační tabule lemující stezku vás provedou historií i pestrou faunou a flórou této nádherné rezervace.

Pokochat se přírodou můžete i ze zříceniny gotického hradu Andělská hora. Jak jméno napovídá, nachází se na kopci, což znamená, že si za ní budete muset pár výškových metrů vyšplhat. Na druhou stranu se vám pak ale kromě šance prohlédnout si tuto jedinečnou zříceninu také dostane nádherného výhledu, a to už za tu námahu rozhodně stojí.

A když už jsme u těch výhledů – podzimní krajinu pokrytou listím nejlépe oceníte z výšky. V Karlovarském kraji najdete rozhledny na každém kroku a my jsme pro vás vybrali ty nejkrásnější.

Ten pravý relax ve wellness

Pokud výkyvy počasí a chladnější teploty snášíte hůř nebo vás už třeba po túře bolí nohy, dopřejte si zasloužený relax. Podzim je jako stvořený pro wellness výlety, kde vás budou rozmazlovat smyslnými masážemi, příjemným koupáním a dobrým jídlem. Vzhledem k tomu, že je Karlovarský kraj krajem lázeňství, najdete tu v nabídce většiny lázeňských hotelů víkendové či delší relaxační programy pro páry a celé rodiny.

Pro každého kdo má rád hýčkání

Relaxační a wellness pobyty jsou určené především k tomu, aby se člověk odpoutal od každodenních starostí, ulevil tělu od počínajících bolestí způsobených pracovními stereotypy, načerpal energii, zrelaxoval, očistil a lépe naladil jak organismus, tak psychiku, která je pro zdraví každého člověka velice důležitá. Vybrat si můžete i délku dle svých časových možností a vzít s sebou celou rodinu.

Nabídky na wellness pobyty jednotlivých měst naleznete zde:
Karlovy Vary https://www.mestozazitku.cz/wellness
Františkovy Lázně https://www.frantiskovy-lazne.info/cs/lazne-a-wellness/wellness-pobyty
Mariánské Lázně https://www.marianskelazne.cz/ubytovani/
Jáchymov https://www.laznejachymov.cz/
Lázně Kynžvart https://www.lazne-kynzvart.cz/cs/balicky-a-ceny/pobytove-balicky

Štít proti nemocem

Dovolená v lázních je nejefektivnější a nejpříjemnější způsob prevence vlastního zdraví a celkového posílení imunitního systému. Díky zdejším jedinečným přírodním zdrojům v podobě minerálních pramenů, peloidů, zřídelních plynů a unikátních klimatických podmínek dokáže pobyt v lázních Karlovarského kraje nastartovat samoléčebné síly našeho těla, podporuje osvojování správných životních návyků a pre­venci. Příroda má zkrátka mnohem větší moc, než si připouštíme. Tak nečekejte na varovné signály a využijte její sílu naplno, nabídku pobytů zaměřených na prevenci naleznete na www.laznezdravi.cz.

Pokud nemáte celý víkend, ale jen pár hodin, zajděte si například do Aquafora ve Františkových lázních nebo Aquacentra Agricola se saunovým dolem v Jáchymově, ta nabízejí kýžený odpočinek pro rodiče a nekonečnou zábavu pro děti – ideální kombinace, nemyslíte?

Potrava (nejen) pro duši

Lázeňská města také nabízejí bohaté společenské, kulturní i sportovní vyžití. Kromě bazénů se saunami jsou hostům k dispozici fitness centra, tenisové kurty, golfová hřiště, půjčovny kol a řada dalších sportovních aktivit. Na své si přijdou i milovníci kultury, pro které je připravena široká nabídka koncertů, divadelních představení a dalších kulturních akcí. A zapomenout byste neměli ani na gastroturistiku. Dobrá večeře po dni plném odpočinku posune vaši dovolenou do nebeských výšin.

Další tipy na výlety podzimní krajinou Karlovarského kraje najdete na našem blogu: Barvy Karlovarského podzimu a 5 tipů na výlet podzimní přírodou.