Rozhledna Krásno

Navštivte rozhlednu, která zvítězila v celostátní anketě o nejkrásnější rozhlednu v České republice. Najdete ji pár kilometrů od obce Krásno, v srdci Slavkovského lesa. A co je na ní tak unikátního? Především její neobvyklý tvar – spirálovité schodiště je totiž vedeno po vnějším obvodu stavby. Rozhledna byla slavnostně otevřena roku 1934 a během druhé světové války nesla jméno Adolfa Hitlera. Ještě dnes se jí proto občas přezdívá Hitlerka. Z rozhledny stojící v nadmořské výšce 777 m budete mít perfektní výhled na Krušné hory s Klínovcem a Špičákem, Doupovské hory, Tepelskou vrchovinu a Slavkovský les.

Areál svatého Linharta, Karlovy Vary

Už jste v Karlových Varech prošli všechny kolonády, ochutnali léčivé minerální prameny a  nevíte, co dál? Zkuste něco netradičního – vydejte se do areálu sv. Linharta a koukněte na svět z korun stromů, zažijte dobrodružství v lanovém centru a pozorujte zvířata v oboře. Stezkou v korunách stromů vystoupáte až do patnáctimetrové výšky. Pohlédněte na svět z jiné perspektivy a pozorujte rašící pupeny, ptáky a život tam nahoře. Poté si dopřejte kapku adrenalinu v přírodním lanovém centru – nabízí až 23 překážek pro větší děti a dospělé, hřiště pro nejmenší, slaňování, skoky do prázdna nebo třeba akrobatické překážky ve výšce. Nakonec se projděte oborou rozsáhlou 67 hektarů. Pro návštěvníky je připravena soustava můstků ve výšce až 6 metrů, z kterých dobře uvidí na jeleny, daňky a divoká prasata.

Bioferrata, Bečov nad Teplou

Co je to bioferrata, ptáte se? Jedná se o skalní stezku zaměřenou na skalní vegetaci. A právě tu najdete v Bečově nad Teplou. Stezka má tři různé obtížnosti, na své si tak přijdou začátečníci i zkušení lezci. Nejjednodušší trasa vede lesní pěšinou a je vhodná pro rodiny s dětmi. Ke zdolání nejtěžší části musíte mít horolezecké vybavení, to si však můžete vypůjčit přímo v areálu. Na trase narazíte i na vyhlídku, z které je perfektní výhled na nádherné bečovské údolí a navštívit můžete také botanickou zahradu. Přestože je přístup trochu komplikovanější – vede přes vrátnici elektrodružstva, nenechte se odradit, stojí to za to.

Ježíškova cesta, Boží Dar

Víte, kde bydlí Ježíšek? No přece na Božím Daru! Nečekejte na vánoce a vypravte se jej navštívit už teď. K Ježíškovi můžete dojít dvěma okruhy – na malém okruhu ujdete 5,6 km a okruh velký měří asi 12,9 km. Na každém z nich jsou domečky s různými atrakcemi a soutěžemi pro děti. Stačí, když si předem v infocentru Boží Dar zakoupíte notýsek (stojí jen 30,-) a pak už putujete od stanoviště ke stanovišti, plníte úkoly a setkáváte se s Ježíškovými pomocníky. Když pak v infocentru odevzdáte vyplněný notýsek, dostanete Ježíškovo razítko a malý dárek. Ježíškovu cestu můžete absolvovat celoročně, pěšky, s kočárkem, na kole a v zimě dokonce i na běžkách.

Přírodní rezervace Smraďoch

Nedaleko Mariánských Lázní natrefíte na přírodní rezervaci s výstižným názvem – Smraďoch. Vzduchem se nese nelibá vůně a zpovzdálí slyšíte tlumené bublání. V hlubinách Slavkovského lesa vyvěrá několik pramenů, kolem kterých uniká ze země kysličník uhličitý a také sirovodík – právě ty v rašeliništi vytvářejí efektní gejzíry.Osmihektarová plocha byla vyhlášena přírodní rezervací roku 1968. Kromě pramenů zde můžete zahlédnout i vzácné rostliny. Místo najdete asi 300 metrů od silnice. Nemusíte se bát, že netrefíte, na místo vás dovede nezaměnitelný sirovodíkový zápach.

Jáchymovské peklo

V Jáchymově a Horním Slavkově bylo kolem roku 1950 zřízeno 18 vězeňských táborů a do roku 1961 v nich bylo umístěno asi 65 tisíc lidí. Na místě proto vznikla 8,5 km dlouhá naučná stezka Jáchymovské peklo, která na 12 zastávkách informuje o uranových dolech a životě v pracovních táborech. První informační tabuli najdete u kostela sv. Jáchyma. Stezka vede přes Důl Svornost, hornický skanzen, kde si můžete prohlédnout uranovou štolu a expozici důlní techniky. Dále pak přes tábor Nikolaj, Eliáš a Rovnost. Trasa končí u Šlikovského hradu, který nabízí krásný výhled na krušnohorské kopce a město Jáchymov.