V Karlovarském kraji se nachází jedno z nejkrásnějších pohoří České republiky – Krušné hory  –  a byla by velká škoda, kdybychom jejich potenciálu nevyužili.

Rozmanitá krajina, krásná panoramata a perfektně upravené lyžařské tratě lákají milovníky zimních sportů z tuzemska i zahraničí. Vyberte si proto v předstihu z nabídky zimních areálů s terény pro začínající lyžaře i zkušené borce, z nichž skiareály na Klínovci, Božím Daru a na Plešivci snesou srovnání se zahraniční konkurencí. Vydejte se bílou stopou zasněženou krajinou, která obzvlášť v zimním období působí až pohádkovým dojmem. Nadšené budou rodiny s dětmi, stejně jako milovníci adrenalinových sportů.

 

Za zážitky na sjezdovku

Nejznámějšími zimními středisky Krušných hor jsou Klínovec, Boží Dar a Plešivec. Největší Skiareál Klínovec nabízí 31,5 km sjezdových tratí na Klínovci, Neklidu a v Božím Daru na jeden skipas. Díky propojení skibusem se skiareálem Fichtelberg v Německu se můžete těšit na 47 km sjezdovek různých obtížností, freeride sjezdovky, parky pro děti, legendární snowpark Neklid a chill zóny. Skiareál Plešivec je jako stvořený pro rodinu s dětmi. Sjezdovky mají různou úroveň obtížnosti, užívat si lyží nebo snowboardu si tak mohou úplně všichni. V menších skiareálech jako jsou Bublava, Pernink, Potůčky, Nové město u Jáchymova, Mariánky či Nové Hamry si zase užijete pohodové lyžování bez dlouhých front. 

 


Ve sněhobílé stopě

Západní část Krušných hor je protkána stovkami kilometrů upravovaných běžeckých tras, na jejich aktuální stav se můžete podívat zde. Oblíbená je Krušnohorská magistrála a její páteřní 40 km dlouhá partie mezi Bublavou a Božím Darem. Kilometry kvalitních běžeckých stop najdete také v okolí Perninku a Horní Blatné nebo v oblíbeném skiareálu Eduard mezi Jáchymovem a Božím Darem. Zde si můžete vyzkoušet také skijöring, tedy disciplínu, při níž má běžkař bederní pás a tažným lanem je spojen s postrojem jednoho či dvou psů. To je potom jízda! 

 

 

Zimní zábava bez hranic

Na lyžích a na běžkách jezdíme téměř všichni, co takhle letos vyzkoušet něco dobrodružnějšího? Okolí Božího Daru přeje adrenalinové zábavě, tak překonejte strach a vzhůru za zábavou. Vedle tradičních zimních sportů můžete na Božím Daru vyzkoušet třeba adrenalinový snowkiting, nebo jízdu na speciálních duších sněhovým korytem snowtubing. V zasněženém terénu můžete vyrazit také na sněžnicích, jejichž obliba neustále roste. A už jste slyšeli o musherství, kdy vás kouzelnou přírodou veze spřežení houževnatých tažných psů? Překonejte strach a postarejte se o celoživotní zážitek!

 

 

Ze svahů Krušných hor rovnou do wellness resortů

Hledáte perfektní odpočinek po celodenním lyžování v krušnohorských skiareálech? Vyberte si z bohaté nabídky lázeňských a wellness procedur v lázeňských městech v Jáchymově, Karlových Varech, Mariánských a Františkových Lázních nedaleko lyžařských středi­sek. Dopřejte si blahodárné koupele či uvolňující masáže a zregenerujte své tělo po náročném dni.

 

 

Radonové lázně Jáchymov

Po krásně stráveném dni na sjezdovkách Klínovce či Božího Daru se ponořte do radonové koupele nebo jiných regeneračních koupelí v Aquacentru Agricola. Pobytem v solné jeskyni, masážemi, kryoterapií, kyslíkovou terapií či léčebnou akupunkturou si dobijete baterky. Naleznete zde bazén, whirpool, Kneippův chodník a saunový svět inspirovaný hornickou minulostí města Jáchymov. 

 

Karlovy Vary

Ze sjezdovek v Nových Hamrech, Perninku či Plešivci je to jen kousek do lázeňského města. Příjemné uvolnění vám poskytnou v bazénech a saunách Alžbětiných lázní, KV Areně i ve wellness centrech lázeňských hotelů. 

 

Mariánské Lázně

Zalyžujte si ve skiareálu Mariánky a ubytujte se ve zdejších lázeňských hotelech s wellness centry. Navštivte Římské lázně, kde na vás dýchne kouzlo historie. K dispozici jsou 3 bazény, jaccuzi, sauna, sanarium, pára, Kneippova lázeň a odpočívárna. Komplex Římských lázní nabízí též celou škálu masáží, wellness procedur, hydroterapii a Beauty salon. 

 

Františkovy Lázně

Z lyžařského střediska Aš do Františkových Lázní, které jsou známé svými minerálními prameny s vysokým obsahem oxidu uhličitého, je to co by kamenem dohodil. Nechte se zde hýčkat oblíbenými procedurami jako jsou uhličité a suché plynové koupele, plynové injekce a pitná kůra. Užijte si pobytu v Aquaforu, v největším a nejkrásnějším aquaparku českých lázní.