Chystáte se letos se svými ratolestmi poprvé na svah a hledáte skiareál s pozvolnými sjezdovkami, kde se vám bude dobře děti učit? Nebo vaše děti na lyžích už stáli, ale stále si nejsou ještě úplně jisté a chce to pár jízd procvičování? Zalistuje níže, kde vám přinášíme přehled těch nejvhodnějších míst, kam s dětmi vyrazit. Hodí se i pro ty, kteří už na lyžích nějaký ten pátek nestáli a své dovednosti si chtějí nejdříve oprášit na klidné modré, než se vrhnout do víru červených a černých sjezdovek.

Skiareál Novako Boží Dar

Tento areál přímo v centru známého střediska Boži Dar je pro rodiny s dětmi přímo dělaný. Kromě pozvolných sjezdovek, kde budete mít dost prostoru na trpělivou výuku, můžete vyzkoušet velkou místní atrakci – snowtubing. Pro nejmenší je také k dispozici dětské lyžařské hřiště. Další výhodou Novako Božího Daru je půjčovna vybavení, pokud jej tedy pro děti ještě nemáte pořízené, můžete si přímo na místě zapůjčit vše důležité a to jak na lyže, tak i na snowboard. Jestli si na výuku dětí netroufáte, nebo ji chcete jen přenechat profesionálům, můžete využít služeb instruktorů místní lyžařské školy.

Sportovní areál Eduard

Nenechte se zmást, ačkoliv slouží hlavně jako biatlonový areál, najdete zde i 300m dlouhou pozvolnou sjezdovku s pomou, ideální pro první výuku těch nejmenších i následné procvičování. Pokud se budete chtít s dětmi i trochu vyřádit, můžete zamířit do malého snowparku. Síly doplníte v bistru a samozřejmostí je přilehlé parkoviště.

Lyžařské středisko Aš

O něco větší využití než areál Eduard nabízí středisko Aš, kde si můžete vybrat mezi 3 sjezdovkami, na které můžete vyrazit i v pozdějších hodinách na večerní lyžování, které děti jistě bude bavit. Ani zde nemusíte vozit svačinu, občerstvíte se v kiosku na jedné ze sjezdovek, které obsluhují 2 pomy.

Skiareál Velfink

Jak rodiny s dětmi, tak lyžařští začátečníci tu mají na výběr ze dvou velmi pozvolných, 300m dlouhých sjezdovek obsluhovaných kotvou a dalšími dvěma krátkými svahy s pomou. Sjezdovky jsou uměle zasněžované, tudíž jsou připravené i na nepřízeň počasí. Můžete navíc přijet nalehko, jelikož si vše nezbytné zapůjčíte v místní půjčovně lyžařského a snowboardového vybavení. Pokud si chcete chvíli zalyžovat sami, je zde zajištěno hlídání dětí nebo můžete děti svěřit do rukou profesionálů z místní lyžařské školy. Té mohou využít i dospělí.

Skiareál Potůčky

I v tomto moderním areále můžete využít pro své ratolesti služeb lyžařské školy, zatímco vy si můžete zalyžovat na 550m dlouhé sjezdovce se 100m převýšením, která vás rozhodně nebude nudit. Procvičovat s dětmi pak můžete na dětské sjezdovce se samostatným vlekem, která je dokonce zdarma. I zde platí, že veškeré vybavení jak pro vás, tak pro děti, můžete získat v přilehlé půjčovně a zaparkujete zde zdarma.

Ski areál Pod nádražím Pernink

Posledním z areálů, které vám můžeme doporučit, je Skiareál Pod nádražím Pernink, kde si s dětmi zalyžujete na dvou mírných sjezdovkách s 3 vleky, přičemž jeden z nich je vybaven s plastovými unašeči a vaše děti z něj tedy nemusí mít vůbec žádné obavy. I zde můžete využít služeb lyžařské školy a půjčovny, která dokonce nenabízí jen lyžařské a snowboardové vybavení, ale také dětský skútr.