Už ve středověku chodívaly nosičky vody k pramenům a přinášely ji do Chebu, kde se popíjela jako stolní voda. Brzy se rozkřiklo, že má minerálka léčivé účinky a byla exportována do širokého okolí. Roku 1793 pak bylo Františkem I. založeno město a současně i první slatinné lázně na světě. Do Františkových Lázní zavítalo mnoho slavných osobností, třeba Franz Kafka, Božena Němcová či Beethoven. Proč si vybrali právě toto lázeňské město?

Park, kam s podíváš

Ve Františkových Lázních se k léčbě využívá celkem 23 pramenů. Františkův pramen pomáhá s poruchami trávení, Železnatý pramen léčí chudokrevnost, Solný pramen uzdraví dýchací cesty, Luční a Glabauerovy prameny uleví vašemu trávení, pramen Žofie je perfektní při léčbě ledvin a močových cest a Kostelní pramen pomůže při poruchách trávení.

Nejen prameny jsou důvodem, proč navštívit město. Kromě své léčivé síly láká i na nádhernou architekturu a spoustu upravených parků. Na severu města najdete Městské sady, na východě navštivte sady Bedřicha Smetany s pomníkem J. W. Goethe a na jihu vás uvítá krásně rozkvetlý Jižní park.

Kapři v podlaze

Vyhládlo vám? Vyzkoušejte francouzskou restauraci Goethe v INGO Casinu. Čeká vás spousta dobrot, každou sobotu od 18:30 vám navíc k jídlu zahraje pianista. Restaurace Goethe láká na ještě jednu netradiční atrakci – do podlahy je zapuštěno obří akvárium, ve kterém se prohánějí vzácní japonští Koi kapři.

Za městem

Asi patnáct kilometrů za městem stojí další skvost – zámek Líbá. V minulosti byl zámek v dezolátním stavu, postupně však prochází rekonstrukcí a část interiérů už je dokonce zpřístupněna veřejnosti. Na zámku můžete navštívit expozici s názvem Běh času, která představuje architektonický vývoj hradu a zámku v Líbé. Historická část vás zavede až do 750 let vzdálené minulosti, druhá část mapuje přes 7 let oprav a třetí část představuje vize a budoucnost stavby. Výstava je zpřístupněna vždy po předchozí domluvě se správcem, vždy od úterý do neděle od 9 hodin.